Wpis z mikrobloga

Ja Gwiazdowskiemu współczuję nawet jako człowiekowi. Kiedyś był uważany przez wszystkich wolnościowców (mnie też) za genialnego ekonomistę o liberalnych poglądach i gdyby nie polityka to nadal byłby autorytetem.

Niestety, Robert wszedł w politykę w najbardziej niedogodnym momencie - gdy znaczna większość wolnościowców popiera Korwina a Konfedaracja ma 5-6%. Logiczne zatem jest, że żaden wolnościowiec go nie poprze.

Gwiazdowski zamiast tego ściągnął na siebie oburzenie wielu ludzi za rozbijanie ruchu wolnościowego i agenturę. Rozmienił się na dobre - zamiast być wybitnym ekonomistą łączącym wszystkich to stał się małym politykierem. To podobnie jak Wałęsa - kiedyś legenda Solidarności, dziś mały i zadufany w sobie człowieczek.

Od tej pory Gwiazdowski choćby nie wiem jak wzniosłe liberalne gospodarczo tezy głosił to na zawsze pozostanie w oczach ludzi politykierem i rozbijaczem.

Robert, załatwiłeś się na własne życzenie.

#polityka #korwin #gwiazdowski
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AurenaZPolski: Gwiazdowski nie nadaje się na lidera. Powinien być ekspertem podatkowym, doradcą premiera, może nawet ministrem finansów ze swoją wiedzą ekonomiczną. Dobitnie pokazuje to fakt że zapytany o coś innego niż sprawy finansowe rzuca populizmami i "czy można prostytutkę zgwałcić hehehe". Dlatego wygląda to na rozbijanie prawicy, pomijając fakt że to ostry legalista i wcale nie jest taki ko-liber jak się wydaje
Niestety, Robert wszedł w politykę w najbardziej niedogodnym momencie - gdy znaczna większość wolnościowców popiera Korwina a Konfedaracja ma 5-6%. Logiczne zatem jest, że żaden wolnościowiec go nie poprze.


@AurenaZPolski: ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
4 lata temu byłaby ta sama gadka. Patrząc przez pryzmat Korwina nikt inny na scenę polityczną by nigdy
Konfederacja z Korwinem raczej utrzyma się tylko do eurowyborów, no chyba, że jakimś cudem sprawi, że reszta koalicji przerzuci się na liberalizm gospodarczy. W europarlamencie wpływ Gwiazdowskiego byłby nikły, to nie jego bitwa.
Fajnie jakby zawarł sojusz z Korwinem, ale tylko z klauzulą antyhitlerowską. ( ͡° ͜ʖ ͡°)