Wpis z mikrobloga

Chcę położyć na balkonie podłogę, którą będę w stanie sam wykonać, więc trafiło na lego z ikea: https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90234226/

Na całym balkonie jest równy, niewielki spadek, jednak problem pojawia się przy drzwiach i oknie balkonowym, gdzie dookoła jest jakiś styropian w poziomie, tak jak na zdjęciu. Co z tym zrobić, uciąć? Czy ktoś ma inny pomysł?

#budujzwykopem #remontujzwykopem
Aranos - Chcę położyć na balkonie podłogę, którą będę w stanie sam wykonać, więc traf...

źródło: comment_D9aiy3Io1vXgKSoPcHKKv9oJ2bAljbyX.jpg

Pobierz
  • 27
@Aranos: powiem tak: jeśli nie masz krytego balkonu to daruj sobie te klepki z Ikei, po roku wyglądają jak po 5 latach pod wodą, rozłazi sięto, trzeba odmalowywać i w ogóle.
@Aranos: no nie ma, tak tylko pytam, bo wydaje mi się, że takie podwyższenie i to jeszcze jak pod spodem jest styropian i to jest przejechane tynkiem to chyba było przygotowane z myślą o parapetowaniu :D
@Aranos: z tego styropianu to będzie gnój #!$%@? za kilka lat... parapetu raczej nie założysz bo jakiś geniusz to #!$%@? klejem. Cokolwiek położysz przed tym dał bym jakaś hydroizolacje na ten styropian. A jest on tam po to żeby nie było mostka między balkonem a posadzka w domu - i to jest akurat bardzo dobre.
@Aranos klepka 30x30, styro ma okolo 16cm brutto. Mozesz wiec położyć klepke na styro, przy oknie nikt nie bedzie po tym lazil. Musi to byc jednak rowno z podłożem tarasu wiec nie boj sie i zetnij (zetrzyj) styro z max 1cm zapasem w glab (w dol). Scinajac nie musi byc gladko i rowno, wyrownasz kladac raz jeszcze klej z siatka (banalna robota na 2h pracy, banalna bo nie bedzie na widoku wiec
@Aranos widzę że techniczny nie jesteś, narzędzi brak a tym bardziej z ich używaniem gdybyś wypożyczył, bo to Ci zrobi bałagan w portfelu zrobi i za kilka lat ponowny wydatek, bo jak wcześniej napisałem nie umiesz. Zarób na tym na czym się znasz i zapłać wykonawcy. Wycięcie styro na kilka cm, zalanie, hydroizolacia i kafle gresowe min 60*60 lub większe.
@Aranos uda sie, uda. Najważniejsza hydroizolacja na calosci, nakładana pędzlem w 2-3 warstwach + tasmy w narożnikach. Sa gotowe filmiki na youtube. Na to polozysz co chcesz nawet deske kompozytową na cienkich legarach bo masz tam z 6cm wysokosci wiec sie zmiesci. Bym tylko zainteresowal sie jak zakończyć krawedz balkonu w Twoim przypadku (okapnik, zalezny od wybranej technologii). Bez okapnika szkoda Twojej roboty bo po 2 zimach wszystki zacznie odlazic na krawedziach
@Aranos: remonty, wykończenia (klientów nie) robię od lat. Widzę że skłaniasz się ku desce lub kompozycie, estetyczne na chwilę, nawet kompozytowa po 3-4sezonach wygląda kiepsko, matowieje. Dużo się nakombinujesz żeby to estetycznie wykończyć i pod taką podłogą zbiera się dużo syfu. Pozdrawiam