Wpis z mikrobloga

drogie mirki, czy chcecie zeby wasze dzieci byly ksztalcone przez dobrych nauczycieli czy przez kogoś kto jeszcze chce pracować w szkole?

czemu nie rozumiecie ze aby zachęcić do pracy w oświacie tych najlepszych trzeba im dobrze placic?
jesli szkoly maja braki kadrowe i zatrudniaja każdego byle sie spinaly siatki godzinowe to orlami wasze dzieci nie beda?

obecnie wyglada to jak wyglada i sa patologie bo nie ma konkurencji na rynku pracy nauczycieli

gowno placisz gowno dostajesz - czemu tak trudno to zrozumiec

#strajknauczycieli
  • 35
  • Odpowiedz
@mat888: nie wrzucalabym wszystkich "po studiach" do jednego worka. szczególnie ze znaczna większość tych "po studiach" to absolwenci prywatnych uczelni wieczorowych kierunkow kuluroznastwo lub turystyka i rekreacja
i to niestety splyca bardzo patrzenie na ludzi wykształconych...
@KrakenFromKrakenowo: wg mnie srednia krajowa to minimum jakie powinni zarabiac...
  • Odpowiedz
znaczna większość tych "po studiach" to absolwenci prywatnych uczelni wieczorowych kierunkow kuluroznastwo lub turystyka i rekreacja


@nicniemusze: i co z tego? to też są absolwenci studiów wyższych. Zatrudniając się w urzędach(bo tam wymagane wykształcenie wyższe) czy tam muzeach zazwyczaj nie zarobią więcej niż ten nauczyciel. Jeśli mają papiery to mogą sobie dorobić jako przewodnicy w turystycznych miastach i będą mieli więcej do pensji. W kraju jest po prostu nędzny poziom
  • Odpowiedz
@nicniemusze: Chcesz zachęcić najlepszych? To płać wszystkim tyle samo i nie zrób systemu, który promowałby najlepszych chociażby przy zatrudnianiu
Genialne, szkoda, że prywatne firmy nie wykorzystują tych mądrości
  • Odpowiedz
gowno placisz gowno dostajesz - czemu tak trudno to zrozumiec


@nicniemusze: Z mojego doświadczenia wynika, że takiej korelacji nie ma. Najlepiej zarabiający nauczyciele są tymi najgorszymi, bo mają już wszystko w dupie. Maksiumum zarobków już osiągnęli, a nawet nie ma jak ich zwolnić xDDD
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: @Reretos: @mat888: @Catit:
z wszystkich waszych wypowiedzi wniosek - w naszym kraju jest #!$%@? zaakceptuj to.

nie nie chce zaakceptować. nie mowie ze ten protest i 1000zl rozwiąże wszystkie problemy. ale powinien byc otwarciem dyskusji poczatkiem do zmienienia tysiecy rzeczy które widac sa zle zorganizowane.
wiec czemu większość z was zamiast napierac na tak popieram nauczycieli, trzeba zmian reaguje jak pieniacki
  • Odpowiedz
@nicniemusze: ZNP wypowiadało się na konferencjach wprost, że oni mówią TYLKO o pensjach. Nie chcą rozmawiać o niczym innym, o zmianach pensum, o Karcie Nauczyciela itd. Przyjdą więc na "okrągły stół", ale im chodzi o pensje, bo propozycje innych zmian w oświacie to "skandal" xD

+1000 zł do wypłaty nie zmieni nic. Poważnie.
  • Odpowiedz
@nicniemusze:

czemu większość z was zamiast napierac na tak popieram nauczycieli, trzeba zmian reaguje jak pieniacki Janusz "ja mam.ujowo niech innym tez bedzie"

Popieranie protestu nauczycieli, a popieranie zmian w szkolnictwie to dwie różne sprawy.
Były dwa momenty, aby przeprowadzić zmiany w oświacie. Pierwszy, gdy likwidowano gimnazja, drugi teraz. ZNP nie dał sensownych postulatów naprawy, a jedynie protestował
  • Odpowiedz
i ten strajk i kazdy inny przegrywamy jako społeczeństwo. a PiS dalej bedzie nami rzadzil...


@nicniemusze: jakie społeczeństwo taki rząd ktoś ich w końcu wybrał do tego sejmu.

wiec czemu większość z was zamiast napierac na tak popieram nauczycieli, trzeba zmian reaguje jak pieniacki Janusz "ja mam.ujowo niech innym tez bedzie"


@nicniemusze: ale jakie zmiany? tu tylko o kasę chodzi a nie o zmianę sposobu edukacji oraz rekrutacji,
  • Odpowiedz
@mat888: bo postulatem strajkowym moga byc wymagania placowe odsylam do kodeksu.

a cale społeczeństwo media wykopki zamiast dyskutowac przy okazji o przyszlosci i reformie edukacji (do czego zapraszaly od poczatku znp w trakcie rozmow z rządem) skupia sie na zlotowkach i hur dur - i to jest wygodne dla pisu bo o pieniądze najlatwiej sklocic a wszystko inne idzie w niepamiec.

i tv trąbią jakim sukcesem likwidowanie gimnazjum i nikt
  • Odpowiedz
bo postulatem strajkowym moga byc wymagania placowe odsylam do kodeksu.


@nicniemusze: no mogą być ale to nie oznacza że te postulaty są słuszne. Nauczycielom urosło ego(taka choroba zawodowa jak u sędziów) i wydaje im się że są elitą intelektualną kraju, nie to co jakiś nieuk kasjer z biedronki czy tam magazynier z castoramy. A prawda jest taka że do klas 1-3 szkoły podstawowej to absolwent LO może iść i uczyć
  • Odpowiedz