Wpis z mikrobloga

Dzisiaj podszedł do mnie starszy Ukrainiec i spytał powolnym głosem: "Zigareta?". "Da" odpowiedziałem i wręczyłem szanownemu Panu papierosa, Pan spytał natychmiast potem: "pożar?" a ja wreczyłem mu zapalniczkę. 16 razy odbijał krzesiwo aż udało mu się zapalić 1/4 tytoniu w ujściu papierosa i oddalił się chwiejnym krokiem z dzwiękiem mojego "pażausta".
.
W Gulliverze odwalała się jakaś przymiarka do walki boxerskiej a la .Pudzian, Popek. Może ktoś wie.

Z ciekawych rzeczy dzisiaj, nie miałem wody przez 4 godziny, ni zimnej ni ciepłej. Pod moją kamienicą popsuł się autobus i odpalał 20 minut w rytmie "blyat'ów" na pobliskim przystanku oraz słyszałem też strzały z pistoletu gdzieś w okolicy (generalnie na UA dużo broni jest w nielegalnym obiegu więc praktycznie każdy ochroniarz ma przy sobie klamkę). Dzisiaj kulminacja bo zwykle tyle ciekawych rzeczy się nie dzieje.

Żeby nie było też, zdążyłem poznać tu już wiele osób i generalnie mam bardzo pozytywny stosunek wobec lokalnej populacji (jest naprawdę w porządku!). Ludzie są pomocni a młodsi ludzie są nieczęsto tytanami pracy, wiele poznanych tu osób mieszka w Kijowie samemu od 17 rok życia np i opłaca rachunki sama lub przy niewielkim wsparciu rodziców. Wiele osób chcę się uczyć języków i jest bardzo ciekawa świata. Dużo młodych podróżuje po Europie mimo ograniczonych funduszy. Kijów sam w sobie wygląda jak skrajność, z jednej strony jest gigantyczna bieda i ludzie w hipermarketach na kasie najtańsze możliwe produkty i znoszone ubrania a z drugiej w chu drogie samochody typu lamborghini i markowe ubrania. Albo ktoś jest mega biedny albo mega bogaty.

Powiem wam, każdy dzień tutaj jest ciekawy ()

#rottnaukrainie #rottredukcja #ukraina
  • 5
  • Odpowiedz
@deafpool: A jak mieliby ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pozytywnie, bracia, jeden naród etc, większość jest przyjazna i bawią ją różnice językowe. Jeśli chodzi o djevuski ( ͡° ͜ʖ ͡°) To jako Polak masz wieksze szanse niż jako Francuz. Nie jest tak jakby niektórzy chcieli myśleć że Ukrainki ładują się od razu do łóżka, dziewczyny są dokładnie takie same jak w PL, spotkanie, randka,
  • Odpowiedz
@mefistofiel: 20% mówi po rosyjsku, dla mnie nie ma różnicy bo ja mówię pół po angielsku, pół po polsku z dodatkiem rosyjskich słów gdzie znam. Konfliktu nie widzę, ludzie zamiennie używają np zdrastvujtie i dobry den.
  • Odpowiedz