Wpis z mikrobloga

W jaki sposób zrobić (tanio i dobrze) aby przy dzwiach wejściowych moc włączać oświetlenie w kuchni z salonem. A przy przejściu do sypialni wyłączyć pilotem lub "na sucho" zamontowanym wyłącznikiem przed dzwiami do sypialni. Kucie w murach raczej niemożliwe.

W gre wchodzi tez sterowanie zaluzjami/roletami do okien w sypialni

#oswietlenie #remontujzwykopem #inteligentnydom
Pobierz komtraja - W jaki sposób zrobić (tanio i dobrze) aby przy dzwiach wejściowych moc włą...
źródło: comment_DTsBfxEYRD6EoDoo2VptPFj3YvsSUNlL.jpg
  • 8
@mu52yk @darek-jg @doniczkanawykopie cos takiego wymyśliłem ma to sens ?

Potrzebowałbym informacji o koszcie i co jest potrzebne (linki do aukcji)
W jaki sposób zrobić aby przy drzwiach wejściowych moc włączać oświetlenie w kuchni z salonem (zalaczniki 1,2,3 - tak jest obecnie) . A przy przejściu do sypialni wyłączyć pilotem lub "na sucho" zamontowanym wyłącznikiem przed drzwiami do sypialni lub brakiem detekcji ruchu. Kucie w murach raczej niemożliwe.
Podobnie czujnik ruchu przy
Pobierz komtraja - @mu52yk @darek-jg @doniczkanawykopie cos takiego wymyśliłem ma to sens ? 
...
źródło: comment_aoYNRfwkGMPFmyi9MD0elXYQqnpjEGxz.jpg
@komtraja: jak po taniości to zacznij od „Sonoff touch”. Jak dorobisz się bramki (raspberry z hassio lub openhab) po wgraniu alternatywnego softu (tasmota) zepniesz z tym resztę urządzeń. Aktualnie śmigają u mnie 3 sztuki, kolejne dwie czekają na chwilę wolnego czasu.