Wpis z mikrobloga

@Arcyksienciuniu: no bo jest problem. Tam trzeba by zrobić zawis - a ogień to potężne turbulencje. Po drugie - duży wentylator z góry nad płonącym dachem - imho też nie najlepszy pomysł.
  • Odpowiedz
@Damianooo_421: Kiedyś wydawał się mądrym facetem, ale może wtedy byłam mała i mało rozumiałam, obecnie mu się totalnie w głowie poprzestawiało, a ten post jak na jego możliwości jest i tak w miarę neutralny. Ma nasrane nieźle.
  • Odpowiedz
@ZaplutyKarzelReakcji: @MiQ27: @lewoprawo:
haha ale dzbany jestescie :D 4 tony wody, nie lodu! Czaicie ze to nie jest BRYŁA, a ciecz? i nie #!$%@? z powietrza z predkościa która przetnie cokolwiek na pół. Jak sie ją zrzuca to ona nie #!$%@? z siłą newtonów jakgdyby zrzucić 4 tony czegoś co jest spojone :D Fizycy #!$%@?! Wykop.pl znajdziesz tu ekspertów od wszystkiego!
  • Odpowiedz
@MiQ27: wg. tej logiki powinienem już być martwy.

Nie wiem jakich technik używają do zrzutu wody... ale to na prawdę nie jest tak "straszne" jak sobie niektórzy wyobrażają. Kilka razy dromader robił zrzut nad moją głową podczas pożarów lasu i to była forma deszczu (wysokość mocno rozprasza ładunek). Tak więc.. ten argument do mnie nie przemawia.


Ładunek "wodny" zrzuca się na jakimś odcinku, a nie w jednym centralnym miejscu (10m od obiektem) - nie ważne, czy zrzut robi śmigłowiec czy samolot. Wystarczy wpisać w google "firehawk sikorsky drop" lub cokolwiek innego, a nie wklejać filmiki z pajacowania
  • Odpowiedz
@Fusofuso: dobrze, koledzy besserwisserzy, następnym razem jedźcie i gaście NotreDame swoimi metodami, skoro znacie się na tym lepiej niż tamtejsze służby ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@MiQ27: patrz co kolega napisał @Fusofuso:
Dzieki właśnie miałem mu to tlumaczyć że to jest różnica wylać wszystko tak jak na tym zmontowanym filmiku (bo jakoś kamery nie uwieczniły momentu wyginania się samochodu, a top gear jest takim dokumentem jak filmy brazzers) a zrzucać coś na ogień.To co spada do raczej "chmura wody" a nie strumień jak z... dzbana. XDDD
Mogli zrzucić pianę? Mogli. Wodę? Mogli. Czy to
  • Odpowiedz