Wpis z mikrobloga

#notredame najmocniejszy w tym wszystkim był komentarz jakiegoś wykopka który oświadczył ze gdyby nie pożar to by się nawet nie dowiedział o istnieniu tej katedry.
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AlfredoDiStefano: Stary a potrafisz wymienić inne katedry we Francji? Notre Dame jest jedną z wielu katedr gotyckich, nie wyróżnia się niczym, poza tym, że jest w Paryżu i jest po prostu najbardziej znana (dzięki dzwonnikowi). A ludzie lamentują jakby spalił się jedyny kościół w Europie.
  • Odpowiedz
@AlfredoDiStefano ja prócz dzwonnika z Notre Dame też nic nie wiem o tej katedrze, nawet nie wiedzialem jak originalnie wyglądała xd a znam także tylko z bajki, nie że z powieści xd też koleś co się przyznał, że nic nie wiedział pewnie jest jeszcze młodszy ode mnie a sława powieści czy nawet bajki przeminęła i się z tym nie spotkał, a we Francji nie był.
  • Odpowiedz
@antek_akrobata no większość ludzi ma tak samo, a tutaj i tak jestem anonimowy xd już widzę jak większość ludzi którzy nie byli we Francji wiedzą wszystko o tym budynku xd a nawet ci który byli to pewnie nic nie wiedzą, prócz tego jak wygląda. Większość ludzi zna nazwę katedry i gdzie jest. Co trzeba wiedzieć więcej, by nie zostać uznanym za ignoranta?
  • Odpowiedz
Ostatnio jest jakaś moda na brak wiedzy?


@eich_hen_ddy: oczywiście. To większy, ale też zatrważający trend. Jesteśmy w okresie upadku wartości intelektu. Powstają jakieś absurdalne ruchy antyszczepionkowców, płaskoziemców i innych dziwolągów. Ludzie, mimo dostępu do niesamowicie nowoczesnej medycyny, płacą miliony jakimś internetowym szamanom. Kwestionują naukę i wierzą w magię. Myślę, że świetnym oddaniem tego, co dzieje się w społeczeństwie, są rządy populistów i kłamców.
Być może jest to preludium do kolejnej
  • Odpowiedz
@AlfredoDiStefano: najmocniejsze w tym wszystkim jest to, ze wiekszosc ludzi nie dawalaby j-----a o te katedre, nigdy nie zamierzala jej obejrzec, nie zna jej historii, ale teraz wielka strata, wielki smutek, wielki zal, wypok z------y katedra. no szkoda zabytku, ale k---a bez przesady () teraz co drugi bedzie specjalista od notre dame.
  • Odpowiedz
@AlfredoDiStefano gdyby nie animacja dzwonnik z Nottredam, sam dowiedzialbym sie o jek istnieniu zapewne dopiero w wieku 22 lat, gdy pojechalem sobie na stopa do Paryza. No bez przesady, nie interesuje sie sztuka sakralna ani architektura, a w szkole nie ucza o katedrach za granica ;)

Co wiecej - gdyby ten temat zostal pptraktowany w mediach inaczej, tzn zamiast 'plonie dziecictwo kulturowe Europy i swiata' bylo 'plonie zabytkowa katedra w Paryzu'
  • Odpowiedz