Wpis z mikrobloga

Mam internet 100 mb/s, router w jednym pokoju i nie mam możliwości pociągnąć kabla gdzieś dalej, a 2 pokoje dalej stoi TV i po wifi jest tragedia Netflix (fast.com) daje średnio 2mb/s, a idzie po 2.4Ghz, sprawdzałem kanały i nie ma konfliktów, na forach sugerują dać po kablu...

Dlatego zastanawiam się nad Powerline tylko pytanie jaki to da efekt. Dom stary więc 2 kable w gniazdku bez uziemienia, działałoby to na jednej fazie, tylko czy to w ogóle zadziała? :D czy jest jakieś inne lepsze rozwiązanie?

#internet #powerline #siecikomputerowe #sieci
  • 7
@LucLac Mam powerline i polecam. Internet w umowie 120mb/s na speed teście 100. Nie mam żadnych problemów ze stabilnością połączenia. Najlepiej kup przez internet i przetestuj jak u Ciebie działa.
@LucLac: Ja mam TL-PA7020, instalacja miedziana, zerowana (dwużyłowa), kabel w ścianie stary, rozdzielnia el. nowa. Robiłem pomiary w różnej konfiguracji i tak: na jednym obwodzie w odległości kablowej 20m to do 120-140Mbit, w odległości kablowej 80m to do ok 80Mbit, na innym obwodzie (ale ta sama faza) i blisko kablowo (30m) ok 90Mbit
@cysiekw: @archon: @midcoastt: zaryzykowałem i mniejszym kosztem (miałem akurat zniżkę) kupiłem repeater. Podłączyłem do niego tv dla pewności kablem i to rozwiązało problem :D bałem się dodatkowych strat prędkości na wifi ale na lapku jest dokładnie taka sama tylko zasięg lepszy :D