Wpis z mikrobloga

Mirki jest taka sytuacja, że chciałem zapłacić za internet w #upc i kwota na rachunku zmieniła się z 52 zł na 58 zł oraz usługa, którą miałem czyli Fiber Power 120 Mb/s na Fiber Power 300 Mb/s. W marcu miałem sytuacje, że musieli mi zmienić router, bo się zepsuł. Przy okazji rozmowy o zmianę routera na infolinii facet mnie się zapytał czy nie chciałbym przyspieszyć prędkość internetu do 300 Mb/s. Zapytałem się ile by to kosztowało i powiedział mi, że kosztowało by to dodatkowe 5 zł na miesiąc + że usługa jest na 24 miesiące. Ja odpowiedziałem, że niestety ale wynajmuje mieszkanie i zamierzam zmienić je w ciągu 4 miesięcy więc powiedziałem, że nie jestem zainteresowany, a teraz takie coś dostaje.
No i teraz się zastanawiam, bo mógłbym mieć te 300 Mb/s ale to 24 miesiące tą usługę wyklucza. Też nie dostałem żadnego, że tak powiem, dokumentu. Jeżeli zrobili to jako w stylu że mam 300 Mb/s ale na czas nieograniczony to ok.
Czy ktoś z was miał taką sytuacje albo teraz ma. Mieszkam w #krakow na #azory , może któryś z somsiadów też dostał coś takiego z mojej okolicy.
  • 11
  • Odpowiedz
@CrazyxDriver mi podnieśli tez ostatnio o 6 zł. Nie wiedziałem ocb, zadzwoniłem i pani wyjaśniła, że dostałem maila i że podnoszą cene i prędkość. Ja tego nie widziałem, więc nie reagowałem i mi podnieśli sami po miesiącu. W sumie wszystko ok. Ale nie pamiętam jak to się ma do umowy, bo ja mam chyba na nieokreślony.

Też nie dostałem żadnego dokumentu i gdybym się nie chciał dowiedzieć czemu mam drożej, to bym
  • Odpowiedz
@miesnakrowa: Przepraszam dostałem info o zmianie prędkości z podniesieniem opłaty o 6 zł. 26.02.2019 r. dokładnie mail przyszedł. Ale przeczytałem i można z tego zrezygnować w ciągu 6 miesięcy. Jutro zadzwonię @gundogawa: i zapytam się czy jest to na czas nieokreślony i Ci napiszę co i jak
  • Odpowiedz
Też nie dostałem żadnego dokumentu i gdybym się nie chciał dowiedzieć czemu mam drożej, to bym nawet nie był tego świadomy. Podobno w umowie tak jest, że mogą sami podnieść właśnie o te parę zł raz na jakiś czas.


@CrazyxDriver: @gundogawa: Jest rzeczywiście taki zapis w regulaminie, że raz do roku UPC może podnieść o 8 zł rachunek. Natomiast prawdopodobnie jest też przymus przesłania informacji czy to mailem czy to
  • Odpowiedz
@CrazyxDriver: zwykle przy podnoszeniu rachunku podnosza predkosc zeby jakos usprawiedliwic ta podwyzke. w mailu masz informacje o mozliwosci zrezygnowania z przyspieszenia i podwyzki. nie przedluza to zobowiazania, wlasnie dlatego ze masz bez zobowiazania moga podwyzszac rachunek do max 8zl na rok
  • Odpowiedz