Wpis z mikrobloga

@dejwis: Biorąc pod uwagę fakt, że to bank, a więc bogaty, który może być narażony na napad, a więc potrzebna jest identyfikacja napastników - to pieprzysz jak potrzaskany. Po drugie zaś, twój popis chamstwa i prostactwa tylko podkreśla jakim sprytnym inaczej jesteś osobnikiem. Więcej nie będziesz miał okazji skomentować mojego wpisu.
  • Odpowiedz
kamery w sklepach, bankach itp są tylko po to żeby można było obiekt ubezpieczyć i nie maja służyć poprawie bezpieczeństwa, obraz nie musi być wyraźny.


@dqdq1: To co to tak naprawdę zmienia dla ubezpieczyciela?
  • Odpowiedz
Im lepsza jakość tym więcej miejsca zajmuje nagranie a mówimy tutaj o kamerach pracujących 24/7


@Vladimis:

niby w jaki sposób chcesz przechowywać nagrania 24/7 z okresu x miesięcy w jakości +1080p


@wykopiwniczanin: a opcja MD? Kamery przecież nie muszą nagrywać 24/7 a tylko wtedy gdy coś się dzieje :)
  • Odpowiedz
@dqdq1 ochraniacz z tej strony, kamery w marketach to akurat w #!$%@?ę, przez pół sklepu można zrobić zooma i przeczytać po ile jest kawa na półce ( ͡º ͜ʖ͡º)
Acz fakt faktem że monitoring monitoringowi nie jest równy i przeważa taniość
  • Odpowiedz
o kamerach pracujących 24/7


@Vladimis: W banku? Co najwyżej 12/6. Do tego w większości przypadków można z powodzeniem ustawić na wykrywanie ruchu. Mam kamerę skierowaną na chodnik w mieście i nagranie ma ok. 5-8 godzin dziennie. Z kamery we Freshu na kasie potrafi być 8-12 godzin w dniu 6-24.
  • Odpowiedz
Nie trzeba dobrych jakości kamer. Wystarczy jedna kamera nad wejściem do banku tak aby była skierowana na twarz gdzie z takiej odległości da się ją rozpoznać oraz druga ukazująca dalszy plan aby ukazać co sie dzieje i tyle
  • Odpowiedz
  • 0
@pomidorowymichal1 miesięczne koszty przechowywania na AWS 360 GB to 8 dolarów dla S3, 1.5 dolara dla glacier. A AWS nie jest najtańszą opcja na rynku, po prostu jest bardzo popularny. Większym kosztem byłoby zatrudnienie kogoś kto by to wszystko utrzymywał niż samo przechowywanie
  • Odpowiedz
@plushy: a jaki jest limit transferu? Bo tutaj z oddziału będzie szło 1440 GB miesięcznie czyli 1.663.200 GB miesięcznie w skali instytucji. Dodatkowo kwestia bezpieczeństwa danych bo na nagraniach widać dokumenty, dowody osobiste, kwoty wpłat
  • Odpowiedz
  • 0
@pomidorowymichal1 petabajt danych miesięcznie to naprawdę nie jest żaden szał. I tak wiem że są ograniczenia i prawdopodobnie zagranicę tego wysłać nie można ale podałem tylko ceny najbardziej powszechnej opcji. Własne data center to ułamek tych kosztów jeśli chodzi o przechowywanie ale duży nakład na ludzi i utrzymanie więc ceny inne. Jakie są ceny u polskich dostawców to nie wiem ale raczej niewielkie.
  • Odpowiedz