Wpis z mikrobloga

Ludzie tu dzisiaj natworzyli legendy o SegWicie, więc trzeba to sprostować.

MOŻNA PRZESYŁAĆ BITCOINY Z KAŻDEGO ADRESU NA KAŻDY ADRES! NAWET Z KLASYCZNYCH ZACZYNAJĄCYCH SIĘ OD "1" NA SEGWITOWE "bc1"!

Prawie 2 lata od SegWita a pól tagu powiela te głupoty. Ludzie coś sobie wymyślą, ubzdurają i wciskają te brednie innym.
Jeszcze gadają że trzeba przesyłać ze starych adresów na segwitowe poprzez adresy P2SH, bo przeczytali że są kompatybilne i sobie dopowiedzieli resztę. Kompatybilne są dlatego że mają format identyczny jak adresy multisig (zaczynające się od "3") więc starsze oprogramowanie rozpoznaje te adresy jako poprawne adresy, bo myśli że to adres multisig. Przesyłać sobie można BTC z każdego adresu na każdy. Jedynie giełdy mają z tym problem, nadal nie mają obsługi segwita i wywalają błąd przy wysyłaniu na "bc1". Tylko że to jest wina softu giełdy i tego że uważa adres za błędny a nie ma żadnych ograniczeń żeby wysyłać BTC z każdego adresu na każdy adres.

@Amelcio: Tak, mogłeś sam sobie wysłać Bitcoiny ze starego adresu legacy (zaczynającego się od "1") na adres bech32. Czemu nie spróbowałeś, tylko się tu pytasz? Jeszcze dostałeś błędne odpowiedzi i tak szerzą się jakieś mity

#bitcoin #kryptowaluty
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeszcze jedno. Jeżeli ktoś używa starego portfela nieobsługującego SegWit to też nie wyśle BTC z adresu legacy na bech32. Portfel to też oprogramowanie. Po prostu starszy portfel uzna że wpisano błędny adres i tylko dlatego nie pozwoli wysłać transakcji. Jeżeli używasz portfela który rozpoznaje adres bech32 jako poprawny, to wyślesz środki.
  • Odpowiedz
@public_html: Nie dramatyzuję, amelcio też tak myślał. Faktycznie, nikt tego nie mówił, ale wpis widziało wiele osób a nikt nie sprostował, nie napisał że można wysyłać. Ci którzy nie wiedzieli, utwierdzili się w błędnym przekonaniu, dlatego trzeba prostować.
  • Odpowiedz
@atari_XE: Przecież to k---a napisałem dzbanie. Naucz się czytać ze zrozumieniem. Wskaż gdzie sobie zaprzeczyłem.
@CryptoCalf: kolejny shiciarz do kolekcji na tagu. Plusuje wszystko bezmyślnie co jest przeciw mnie, nawet największe idiotyzmy. Dogadaj się z @100x, to da ci skrypt do automatycznego plusowania rumuna, bo sam tak robi, do czego się przyznał. Beka z shiciarzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz