Wpis z mikrobloga

No i Pan Ben van Dael kończy rundę zasadniczą na piątym miejscu z Zagłębiem. Świetnie przygotował drużynę. W pierwszej połowie wysokim pressingiem zjedliśmy Wisłę. W drugiej pomimo początkowego oddania inicjatywy udało nam się strzelić bramkę i przejąć kontrolę na boisku do końca spotkania.

Mówienie, że Holender zamknął dupę hejterom jest trochę oklepane. W tym miejscu chciałbym dać plusa Dróżdżowi i Żewłakowowi, którzy jako jedyni w Polsce widzieli jak BvD pracuje i nie bacząc na kpiny środowiska piłkarskich dziennikarzy postanowili go pozostawić na stanowisku i teraz zbierają frukta. Aha, to samo środowisko widziało jakiś układzik, czy zwykły brak motywacji Zagłębia. No tak, drużyny poza Legią i Lechem nie mogą mieć ambicji ;)

Oczywiście plus dla Tuszka. Dwie bramki w ważnym meczu, z ciekawym przeciwnikiem, powinny odbudować go psychicznie przed następnymi meczami. Ma sporo wad. Brakuje mu szybkości, praktycznie unika biegania z piłką, ale w tym meczu pokazał, że jak chce to umie znaleźć się w dobrym miejscu w dobrym czasie i zdobyć bramkę. Oby częściej!

Poza tym plusy dla: Guldana - świetny na boisku i poza nim (oprowadził po boisku chłopaka zaproszonego na mecz), Balić - Saszka zrobił niesamowity progres w tej rundzie i już nie można mówić o wakacie na pozycji LO w Lubinie, ale powinien mieć lepszego rywala niż Dziwniel, Pawłowski i Bohar - kluczowi dla naszych ataków, szkoda, że strzał Bartka nie był parę centymetrów niżej.

Perspektywa pucharów w Lubinie jest całkiem realna. Najważniejsze mecze z Piastem i Cracovią. Trzeba je wygrać. Przed wiosną to było nie do pomyślenia, ale Holender wycisnął z obecnej kadry maksimum, mimo kilku braków, szczególnie na ławce. Jeśli będą nas omijały kontuzje, szczególnie w tercecie Bohar-Figo-Pawłowski, to będziemy zagrożeniem dla każdej drużyny w rundzie mistrzowskiej.

Na koniec słówko o frekwencji, żeby nie było kolorowo. 6100 na meczu w sobotę o 18 jest niepoważne. Piłkarze grają świetnie, rywal z historią, a na boisku biega legenda polskiej piłki nożnej. Magia kadry, którą miał reprezentować Błaszczykowski nie podziałała, a przecież mówi się, że Polacy piłkę lubią, ale tylko na kadrę chodzą. Tak, ale gdy jedna z największych postaci tej drużyny przyjeżdża ludziom pod nos w ostatnich latach swojej kariery, to dlaczego by nie przyjść chociaż dla niego? Michał Probierz ma rację, nie jesteśmy narodem który interesuje się piłką.
#zaglebielubin #ekstraklasa #pilkanozna #wislakrakow
Pobierz appylan - No i Pan Ben van Dael kończy rundę zasadniczą na piątym miejscu z Zagłębiem...
źródło: comment_UxoOZ13txI1uyTY5orpL2IAUCHtJZTJ4.jpg
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@appylan: super się oglądało wczoraj Zagłębie, naprawdę. Chociaż ostatnich kilka spotkań, mimo zadowalających wyników to był dramat. Piach, nic się kompletnie nie działo, zero zagrożeń.

Co na pewno zasługuje na plus, to widać, że piłkarze nie boją się trudniejszych rozwiązań. Mając do dyspozycji minimum miejsca potrafią szybko rozegrać z pierwszej piłki i wyjść spod pressingu. Prostopadłe podania Figo czy Jagiełły, a nawet Pawłowskiego to jest majstersztyk. Solidnie z tyłu, bardzo dobrze
@Staxu: chyba ująłeś największy problem polskiej piłki klubowej - #!$%@?. Dopóki są, dopóty będzie wobec naszej piłki pogarda. Dla Janusza to najłatwiejszy dostępny sposób na pozycjonowanie eklapy wśród reszty Europy. Na poziomie ligowym trzeba zrobić wiele zmian, aby ułatwić pucharowiczom uzyskiwanie jak najlepszych wyników w Europie z ułatwieniami w terminarzu przede wszystkim. Nie możemy sobie pozwalać na brak polskich drużyn choćby w fazie grupowej LE.
@appylan: Mecz bardzo fajnie się oglądało, miałem nie jechać (pogoda, byłem 50 km od Lubina, no i mogłem sobie puścić multiligę). Jednak przekonała mnie obecność trzech wielkich legend na boisku (Kuba, Peszko i Tosiu). Trener naprawdę fajnie to poukładał, ale jednak warto zauważyć, że obrona Wisły to w tym meczu była zbieranina (taki Klemenz to nawet nie jest prawdziwy piłkarz). 6100 to ogromne rozczarowanie, szczerze liczyłem na 7500-8000.

co do pucharów
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kierunkowskaz: @appylan: naprawdę mam duże nadzieje z tymi meczami w TVP. Może lud zobaczy, że nie taka zła ta nasza piłka kopana. Zwłaszcza, że jak była ta kolejka we wtorek, to oglądałem 2 mecze ekstraklasy i w przerwie połówkę Milanu, to powiem wam, że ekstraklasę oglądało się niebo lepiej. Jasne, więcej chaosu trochę, ale piłka otwarta, dużo szybsza, rewelacja.

#januszenastadiony
@kierunkowskaz: bardzo szkoda braku ławki. Przed rundą myślę były większe nadzieje na szybsze wejście dor drużyny Szysza, czy oczekiwaliśmy po Maresu chociaż dobrej zmiany w okolicach 65 minuty. Z przodu nie mamy nikogo, jedynie Alana można dać na prawe skrzydło jak wczoraj. Nie zawsze mecze będą nam się układały jak z Wisłą, czy z Koroną (gdzie po prostu mieliśmy farta). Jagiełło ma ostatnie mecze świetne, ale paradoksalnie uważam, że jego możemy