Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #dieta
Wczoraj pytałem o miód, wszyscy jednogłośnie stwierdzili że jeść. Dziś pytanie o danie bardziej złożone tj. naleśniki
Czy naleśnik smażony na oleju kokosowym do dobry posiłek czy unikać?
Skład naleśnika: mąka, mleko, woda gazowana, jajka, sól, no i olej kokosowy do smażenia.
Jak to się ma do stwierdzenia że smażone to niezdrowe?
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeść naleśniki, czy nie jeść naleśników?

  • jeść 90.7% (49)
  • nie jeść 9.3% (5)

Oddanych głosów: 54

  • 16
@DorodnyTucznik no właśnie jak to usłyszałem to też zglupialem bo podobno jakiii to on zdrowy nie jest, a od dużej części osób słyszałem, że wrecz jest bardziej niezdrowy od zwykłego
Nie dowiemy się kolego nigdy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@DezBero: Nie chodzi, że jest "niezdrowy" tylko zawiera dużo tłuszczy nasyconych, które nie są złe w jakichś normalnych ilościach. "Problem" stanowią wtedy, kiedy w Twojej "diecie" masz 80%+ tłuszczy nasyconych :D
@DorodnyTucznik: Miód to cukier więc jak nie musisz to sobie odpuść. Cukier najlepiej wyeliminować z diety, ani zdrowy, ani potrzebny.

Naleśniki czy placki są spoko, po prostu patrz z czego je robisz i wybierz najzdrowsze składniki. Np zamiast mąki pszennej użyj pełnoziarnistej (dostępna w lidlu). Patrz żeby zgadzały się makro czy kalorie. Np. dla podbicia węgli możesz zmiksować płatki owsiane. Mleko, jajka super. Dla tłuszczy możesz je zjeść z wiórkami z
@Estetykatopodstawa: robię naleśniki często. Naleśnik ma być płaski i cienki, a nie pulchny, wtedy go łatwiej zawinąć/owinąć. A jak już chcesz pulchny to zamiast wody gazowanej ubij sobie osobno pianę na sztywno i powoli ją dodaj do ciasta + ew. dosyp trochę proszku do pieczenia to będziesz miał pulchne à la pancakes czy omlet
@DorodnyTucznik: czemu zadajesz takie pytania? naprawdę jest bardzo mało produktów, które są niezdrowe, no chyba, że chcesz #!$%@?ć cegły. trucizna tkwi w dawce, myślisz, że jak zjesz ciperki raz w tygodniu to będziesz miał problemy z redukcją? xd