Wpis z mikrobloga

  • 0
#fotografia co byście wybrali na pierwszą lustrzankę do 3.5k za puszkę + najlepiej kitowy obiektyw w cenie? Tylko nowe sprzęty. Chyba najlepiej Canon biorąc pod uwagę obiektywy.
Tylko fotografia, bez filmowania
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RBNG: czemu najlepiej kitowy obiektyw, skoro od niego zależy jakość zdjęć, które robisz? taki plastik to zapchajdziura, żeby po kupnie aparatu cokolwiek padało na matryce.. nazywanie kita obiektywem to nadużycie ;)
  • Odpowiedz
@Gippo86: przesadzasz, i to grubo.
Miałem "kitowe" obiektywy w systemie Olympusa 4/3, Pentaxa i Nikona (ten mam nadal) - wszystkie dają bardzo poprawny obraz. O wiele lepszy, niż kitowe obiektywy do aparatów na kliszę kilkanaście lat temu, bo technologia jednak poszła do przodu, a opinia została.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@kidi1 ile klatek? Wszystko jedno, bo nagrywał nie będę raczej w ogóle. Chociaż gdyby nagrywał full HD w 100 FPS to wartość dodana. Będę fotografować dużo rzeczy, ale do tego odbiorę sobie z czasem obiektywy. Portrety, krajobrazy, fotografia produktowa.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Gippo86 bez przesady. Na kitowym obiektywie od soniaka 6300 zarobilem kilka zleceń za które zarobilem ładna kasę. Można wykorzystać kitowy obiektyw dobrze. Chociaż wiem że masz rację.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@RegulaminowyUzytkownik chyba mimo wszystko nie. Duże znaczenie ma dla mnie cena a korzystam od roku z a 6300 i widzę jakie problemy mam z obiektywami, do tego bezlustra są jednak droższe przy tej samej klasie puszki
  • Odpowiedz
@RBNG: zazwyczaj ładowarka do aku (aku jest zwykle dedykowane więc ładowarka też) i pasek jest w zestawie.
Natomiast w dzisiejszych czasach zakup w miarę dobrego statywu i wężyka/pilota przestał być oczywisty, a szkoda.
Po pierwsze można zrobić zdjęcie samemu sobie nawet (albo szczególnie) na jakimś odludziu.
Po drugie można robić zdjęcia z dłuższym czasem naświetlania albo jak jest ciemnawo, bez konieczności używania lampy, ultrajasnych szkieł i stabilizacji.
  • Odpowiedz