Wpis z mikrobloga

Jak zacząć pracę w tym zawodzie bez żadnego większego doświadczenia? Myślałem, żeby najpierw iść na busy po Polsce ewentualnie jakby się udało międzynarodówka, a następnie z prawkiem C+E poszukać następnej pracy. Zaraz będę po maturze. Jak Wy zaczynaliście?
#zycietruckera
  • 9
@shilkax: Znalazłem firmę gdzie akurat powiększali flotę więc brali każdego kto miał dwie ręce i dwie nogi oraz względnie wyglądał. Zrobiłem kilka kółek w podwójnej i tak o to trochę lat już latam zestawem do Hiszpanii :D
@shilkax: Bardzo dobrze kombinujesz, busy, potem prawko C + E, i jazda na dużych. Na busach zrobisz zwiady jak tam ci siedzi międzynarodówka, a i zobaczysz jaki system ci najbardziej odpowiada. No i zarobisz coś na to prawko, żebyś kredytu czasem nie musiał brać. Pozdro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Thompson_x: Heh, minął już rok więc może opowiem Wam co się przez ten czas działo. A więc. Po maturze od razu namierzyłem prace na busa, umówiłem się na spotkanie. Dużo myślałem przed rozmową i z moich wyliczeń wychodziło, że nie opłaca mi się jeździć busem 3 tygodnie za 160zł za dzień. (w dodatku warunki pracy były śmieszne, musiałem sam sobie wszystko kupić... w tym drabinę ku*wa) Odmówiłem i zaświetliło mi się