Wpis z mikrobloga

Wróciłem od okulisty, miałem zakrapiane oczy. Potrzebuję teraz żałozyc soczewki. Przemycie oczu wystarczy i nie wpłynie na gałkę oczna? Ktoś zaznajomiony w temacie wie? Nie chcę żeby dalej mnie szczypało po wyjściu na słońce ;)

#pomocy #okulista #optyka #soczewki
  • 14
  • Odpowiedz
@badii: Jeśli masz nadwrażliwość na światło, a źrenice jak pięciozłotówki to przemywanie nic nie da. Musisz poczekać, aż atropina przestanie działać. Zazwyczaj po kilku godzinach mija ;-)
  • Odpowiedz
@TheMan: nie mam nadwrażliwości a źrenice są w porządku :D w sumie założenie soczewek nie powinno kolidować dla oka w ciemnym pomieszczeniu?
  • Odpowiedz
Najpierw badanie z patrzeniem w balonik bez kropli a po 15-20 minutach po działaniu kropli (rozmazany obraz)


@badii: I tylko był ten balonik? Żadnego patrzenia w aparat ze "światełkiem" lub ręcznym "patykiem ze światełkiem"?. Bo można myśleć, że wrzucił Ci jakieś krople nawilżające, ale wtedy nie byłby rozmazany obraz przy "baloniku", więc to znowu może sugerować użycie atropiny, a ona poraża mięśnie oka.
  • Odpowiedz
@LubieSzaszylkiZLublina: właśnie teraz zobaczyłem w lustrze że wyglądają jak 5zl :v
@TheMan: był balonik, było sprawdzane ciśnienie plus to o czym mówisz - aparat że światełkiem.

No nie ukrywam, że teraz zauważyłem jak wielkie mam tę źrenice :v
  • Odpowiedz
plus to o czym mówisz - aparat że światełkiem.

No nie ukrywam, że teraz zauważyłem jak wielkie mam tę źrenice :v


@badii: Czyli atropina. Badali Ci dno oka, niedługo minie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz