Wpis z mikrobloga

Hej,
Mam dwa pytania.
Po pierwsze jaki może być powód tego, że po zainstalowaniu na HP Elitebook 8460p Ubuntu 18.04, wszystko działa a po instalacji 18.04 Server po poprawnym zainstalowaniu całego systemu(na całym 128GB SSD) po ponownym uruchomieniu, wyskakuje "BootDevice Not Found". Przeczytałem gdzieś na internecie, że może to być błąd partycji gdyż nie jest oznaczona jako aktywna/z systemem, więc pobieram livecd Lubuntu i sprawdzę czy da się to jakoś naprawić.

Po Drugie, jeśli nie Ubuntu Server to co? Poszukuję jakiejś prostej dystrybucji do hostowania na niej różnych usług począwszy od WWW. Myślałem na czymś od Red Hat albo Suse ale mogę być w błędzie.

#linux #ubuntu #redhat #suse
  • 8
@fervi:

The HP EliteBook 8460p Notebook computer is a 2011 model and the VRam chip on the system board does not have space for the secure boot option feature.


Zwykłe ubuntu śmiga aż miło, tylko wersji server coś odwala.
@fervi: Nie wiem czy potrzebuje ale na pewno byłoby by łatwiej na zwykłym
Gdzieś czytałem, że GUI to zbędne obciążenie dla systemu. Pewnie istnieje jakiś sposób by uruchamiać Ubuntu z GUI tylko gdy zajdzie taka potrzeba a nie za każdym razem gdy system wstaje, ale jakoś nie obiło mi się się to o uszy.