Wpis z mikrobloga

Przeniosłem się na jakiś czas do rodziców i zabrałem ze sobą router RT-AC1200G+, aby rozszerzyć WiFi w salonie. Ustawiłem router w tryb repeater, utworzył nową sieć Asus. Czy jest możliwość, by utworzone rozszerzenie było tą samą siecią, co główny router? Teraz podłączając się telefonem w salonie mam szybko z sieci Asus, ale gdy wchodzę na górę i jestem obok głównego routera, to on cały czas pobiera internet z tego Asusa, więc prędkość jest słaba.
#siecikomputerowe #siec #it #asus
  • 2
@stevemaster no nie bardzo danie to prosto zrobić. Potrzebny byłby kontroler który rozlaczal by klientów gdy spadnie im zasięg czy prędkość połączenia poniżej jakiegoś progu. Spróbuj użyć apki Swifi jeśli to Android, nie wiem czy jest na iOs, można dodać widget na pulpit i wtedy jednym kliknięciem przelaczy cię do silniejszego nadajnika.
@stevemaster repeater powinien tworzyć sieć o takiej samej nazwie. Najlepiej jakby z pierwszym routerem łączył się tylko po 5g
Sprawdź w ustawieniach zaawansowanych, bo konfigurując jeden z Asusow widziałem coś takiego jak asystent roamingu, gdzie dało się ustawić prób poniżej którego rozłączał klientów, poszukaj ustaw np. na -70