Wpis z mikrobloga

@dzangyl: Na pewno Pluto nadaje się żeby sobie wywołać na ścianę, zwłaszcza w tej wersji. Ale jeśli chodzi o istotność dla nauki to jednak moje wygrywa.

  • Odpowiedz
@Karzbig: Nie znam się i nie bardzo wiem o co chodzi, ale co w tym zdjęciu jest takiego wyjątkowego? Czy to coś zmienia w postrzeganiu czarnych dziur? Czy to jakkolwiek wpływa na naukę w chwili obecnej?
  • Odpowiedz
@jakno: To zdjęcie jest ostatecznym dowodem na ich istnienie. To tak jak w matematyce - dowód jest najbardziej istotny w całej nauce, dlatego tak pożądany jest na np. hipotezę Riemanna. A poza tym, jak to bywa w odkryciach - zostały wynalezione innowacyjne metody naukowe do dalszego badania Wszechświata.
  • Odpowiedz
@Karzbig Towarzyszy mi strasznie dziwne uczucie gdy widzę to zdjęcie, z jednej strony radość, że jesteśmy świadkami historii, z drugiej strony niepokój i przerażenie jak ogromnym i strasznym miejscem jest wszechświat.
  • Odpowiedz
Otóż właśnie chodzi o to, że wiedzieliśmy tak na 99%, bo naocznego dowodu nikt nie przedstawił, wszystko to było tylko najbardziej prawdopodobnymu wyjaśnieniami. Teraz mamy 100%.
  • Odpowiedz