Wpis z mikrobloga

Dzisiaj byłem na poczcie. Ostatnio sprzedaję dużo zalegających na pułkach rzeczy. Płyty, gry.

Normalnie ile płaciłem za polecony priorytet, 9 może 10 zł. A dzisiaj wbijam a babka mi stempluje pieczątką 18.50. ja takie oczy bo za tyle sprzedałem tą rzecz którą chciałem wysłać. Na szczecie udało się wysłać jakąś zwykłą za 12. No ale 18.50 za polecony ważący 150g list. A teraz rozmowa jaką odbyłem.

Pani z okienka: Od 1 kwietnia była zmiana taryfy to pan sobie sprawdzi na internecie
Ja: Tak sprawdzę i poszukam alternatywy, Dziękuję.

I faktem jest że już mnie raczej tam nie zobaczą. Jest mi przykro że moje pieniądze za przesyłki nie trafią do beneficjentów programów socjalnych. Ale mówi się trudno.

#bekazpisu #polityka #pocztapolska #tvpis #heheszki
  • 5
No ale 18.50 za polecony ważący 150g list


@MatiVoyager66: Nie ma znaczenia już gramatura listu a jego rozmiar. Widocznie twój był wyjątkowo duży i podchodził pod L. A tyle płaci się za polecony format L.

Na szczecie udało się wysłać jakąś zwykłą za 12.

A to ciekawe bo w nowym cenniku nie ma takiej usługi za 12 zł ani zwykłej, ani poleconej ;)
@MatiVoyager66: *"na półkach"

Natomiast na ceny ma wpływ zmiana gabarytów, warto je znać oraz mierzyć swoje listy, przy tym pilnując aby w placówce naliczyli prawidłowy.

Nazwy gabarytów zmienili następująco:
A = M (2 x 23 x 32,5 cm)
B = L (wys.+szer.+dł. <= 90 cm, przy czym dł. <= 60 cm)
oraz wprowadzili dodatkowy mniejszy S (2 x 23 x 16 cm)