Wpis z mikrobloga

#konfederacja #gwiazdowski #wolnosc #korwin #polityka #lewamysl

1. Konfederacja nie przekroczy progu wyborczego.
2. Nawet jeśli przekroczą, to obsadzą jednego europosła, który będzie krzyczał przez 4 lata, że "UE trzeba zniszczyć".
3. Koalicję do polskiego parlamentu mają 8% próg wyborczy, którego nie przekroczą.
4. Konfederacja (może poza Ruchem Narodowym) nie ma żadnych sensownych pomysłów na reformy obecnego systemu. Nawiasem mówiąc, nikt się nie zgodzi na zmianę ustroju na monarchię.

Chciałem tylko wypisać rzeczy, które skreślają tę koalicję na starcie, ale trochę poagituję przy okazji. Jeśli cię to nie interesuje, to zignoruj poniższe.

  • 74
  • Odpowiedz
  • 1
@Metaforzysta Ale wobec czego? Wobec wyboru między mniejszym a większym konserwatywnym zamordystą? Jeżeli ktoś lubi wolny rynek i przy okazji niezbyt interesuje go kwestia światopoglądowa, polecam Gwiazdowskiego/Szuralicję. Jeżeli ktoś chce, aby coś się ruszyło w tym konserwatywnym #!$%@?, polecam Biedronia. Jeżeli ktoś chce wykopania PiSu, polecam KE. Mi osobiście najbliżej ostatniej opcji.
  • Odpowiedz
że coś dostała od państwa.


@Metaforzysta: Od państwa nic nie dostajesz, Maowiecki zadłużył Polskę na 20 miliardów aby zrealizować ten program, wcale się nie dziwię, ze głosujesz na Gwiazdowskiego.
  • Odpowiedz
1. Konfederacja nie przekroczy progu wyborczego.


Odważna teza, biorąc pod uwagę rosnące notowania Konfederacji i malejące ich głównego konkurenta o głosy na prawo od PiS-u - Kukiz'15.

2. Nawet jeśli przekroczą, to obsadzą jednego europosła, który będzie krzyczał przez 4 lata, że "UE trzeba zniszczyć".


@Metaforzysta: Nie znasz się na ordynacji wyborczej do parlamentu europejskiego.

3. Koalicję do polskiego parlamentu mają 8% próg wyborczy, którego nie przekroczą.


A skąd wiadomo, że
  • Odpowiedz
  • 0
@Metaforzysta Napisałem, że można sobie zagłosować na x ugrupowanie według swoich priorytetów, każdy ma inne. Widzę, że zaliczasz się do pierwszej grupy.
  • Odpowiedz
@plackojad: 1. No, Korwin zyskało 7% w wyborach poprzednich i obsadziło jednego europosła. Coś się zmieniło?
2. Może masz rację z komitetem, choć nie zdziwiłbym się, gdyby to się rozleciało jeszcze przed wyborami jesiennymi.
3. A ktokolwiek z nich ma pomysły na reformy sądownictwa, podatkowe?
  • Odpowiedz
1. No, Korwin zyskało 7% w wyborach poprzednich i obsadziło jednego europosła. Coś się zmieniło?


@Metaforzysta: Nie jednego, tylko czterech.

3. A ktokolwiek z nich ma pomysły na reformy sądownictwa, podatkowe?


Oczywiście, tylko, że nie ma to wielkiego znaczenia w wyborach do europarlamentu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Metaforzysta Tak, bo tylko wolny ryneczek z marnym poziomem wolności osobistej. Dziękuję, postoję. Otóż co jest takiego śmiesznego w priorytetach wymienionych przeze mnie? Myślę, że wiele osób tak podejdzie do wyborów europejskich/krajowych.
  • Odpowiedz
@Probz: Nie chodzi o wolny rynek(). Podajesz priorytety, którymi się posługują politycy, bo tak im wygodniej. Zagłosuj na KE, jeśli nie lubisz Pis i chcesz być europejski; zagłosuj na pis, bo rodzina i NIE dla lgbt. Ale to nie ma aż takiego znaczenia. To tylko kolory, a fakty są takie, że system emerytalny się sypie, sądownictwo leży, firmy upadają, a ktoś chce głosować na KE, bo nie
  • Odpowiedz
chociazby wspomniales, ze knp wyslalo jednego posla do ue, kiedy wyslalo 4


@L4rs: Mój błąd.

twierdzenie, ze na jesien musze zrobic 8% bo to koalicja, przeciez nikt nie jest takim debilem (procz SLD) zeby to zrobic, pojda jako kkw


Nikt też nie jest takim debilem, żeby mówić, że połowa elektoratu (o którym się uważa, że jest głupi) jest smoler, łiker end les intelidżent. Ja bym się wcale nie zdziwił.

i te
  • Odpowiedz
Korwin nie ma żadnego sensownego pomysłu na reformy. Jest święcie przekonany, że wolny rynek jest cudowny i wystarczy znaleźć kilku ekonomistów, którzy zmienią system i będzie pięknie.


@Metaforzysta: Większość naszego prawa jest tak durna, że to jest dobry pomysł. Swoją drogą, bardzo często Korwin wyjaśniał, jakie ma propozycje na różne tematy. Gdzie na przykład wolny rynek by nie zadziałał Twoim zdaniem?
  • Odpowiedz