Wpis z mikrobloga

#dg #jdg #b2b #dzialalnoscgospodarcza

Jestem zameldowany w Lublinie. Mieszkam w Chorzowie w mieszkaniu dziewczyny. Od 1 maja przechodzę na b2b i muszę założyć działalność. Czy mogę założyć działalność w Lublinie i dać miejsce prowadzenia dzialalnosci w Chorzowie (mieszkanie partnerki )? Chodzi mi o to że gdy będę miał kontrolę z US żeby nie jechać specjalnie do Lublina.
  • 3
@PiotrokeJ załóż działalność w Chorzowie. Niech dziewczyna ci wystawi oświadczenie tylko że możesz w tym miejscu prowadzić działalność jeśli będziesz na VAT. Meldunek nie ma nic do rzeczy. Liczy się adres zamieszkania.
@PiotrokeJ: https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/zakladanie-firmy/chce-zalozyc-spolke-jawna/co-powinienes-wiedziec-zanim-zarejestrujesz-firme-w-urzedzie/adres-firmy-siedziba-przedsiebiorcy-miejsce-prowadzenia-dzialalnosci

Jeśli zakładasz firmę jednoosobową a twoja działalność wiąże się z częstymi zmianami miejsca jej wykonywania (usługi u klienta) lub ma charakter mobilny, nie musisz we wniosku rejestracyjnym CEIDG wskazywać adresu miejsca wykonywania działalności. Jedynym wpisanym adresem może być twój adres do doręczeń (nie musi być to twój adres zamieszkania).


Stałe miejsce wykonywania działalności wskazujesz, jeśli posiadasz np. sklep.
@PiotrokeJ: Wskazywany adres prowadzenia działalności gospodarczej powinien być adresem faktycznym. We wniosku CEIDG wpisuje Pan adres, gdzie rzeczywiście znajduje się Pana działalność gospodarcza. Aby wskazać adres miejsca głównego wykonywania działalności należy posiadać do niego tytuł prawny np. akt własności, umowa najmu, umowa użyczenia albo zgodę właściciela na prowadzenie działalności pod tym adresem.