Wpis z mikrobloga

Prowadzę #dzialalnoscgospodarcza i chciałbym zakupić samochód w #leasing. Mój znajomy również ma działalność i wziął na nie w leasing samochód, po czym go spłacił i nadal nim jeździ - zaproponował mi, że może mi go sprzedać (i wystawić fakturę). Czy ja w takim razie mogę znaleźć firmę leasingującą która będzie pośredniczyła w takiej transakcji i na którą to wezmę leasing?

Czy ktoś z Was miał do czynienia z czymś takim?
Jeśli tak, to jaką firmę polecacie i jak to mniej więcej wygląda kosztowo?

Dziękuję z góry za pomoc, aha, jedna ważna kwestia - auto jest z sierpnia 2011 roku. Z tego co kojarzę, żeby wziąć auto w leasing, to wiek auta + okres leasingu nie mogą przekroczyć 10 lat, więc u mnie wchodziłby w grę leasing na dwa lata (o ile jakakolwiek firma mi taki krótki leasing udostępni).

#motoryzacja
  • 7
@nalogowiec: nie ma ograniczeń w wieku, możesz wziąć leasing na auto z 1990 roku, ale musisz znaleźć kogoś kto Ci go udzieli. I na 99,99% będzie to droższe niż leasing na nowe auto ;)
@kuraku pokaz mi firmę która to zrobi bo w teorii może mieć samochód za milion z 1990 roku, bez opłaty wstępnej i z dużym wykupem i w ogóle za darmo, a w praktyce nikt tego nie zrobi. 8 lat to już dużo, na 10 lat znajdzie się kilka firm, które to zrobią na dodatek drogo. Pojazdy osobowe szybko się amortyzują i serio nie znajdziesz nikogo kto to zrobi
bez opłaty wstępnej i z dużym wykupem


@ojaadaj20: nie, ale zdarzało mi się widzieć oferty na samochody typu 911 964 czy SL R129 :)
Oczywiście wpłata rzędu 15-20%, okres typu 36 miesięcy i wykup na poziomie normalnej raty. I generalnie wychodziło drożej niż gdyby wziąć kredyt, ale oferta była ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@nalogowiec: Da radę, tylko musisz znaleźć firmę. Np. u nas by chyba nie przeszło z tego co wiem, bo wymagamy przy starszych autach, żeby kupować od dealera. No i wiek. W większości jest 8 lat. Więc w tym przypadku może być ciężko. A jak coś znajdziesz to będzie mało opłacalne.