Wpis z mikrobloga

Czołem laptopowe mirasy, czy jest tu ktoś kto korzysta z laptopa lenovo y530-15 z i7 i gtx1060? Niedługo chciałbym zakupić notebooka do wszystkiego, począwszy od studiów na kierunku informatycznym, przez gry a skończywszy na przeglądaniu internetu i netflixie. Widzę że na x-komie można kupić tego lapka do 4,5k. Dlatego też mam kilka pytań do użytkowników tego sprzętu. Na kolejnych miejscach stawiam Della G3/G5 ale tutaj cena zbliża się już do 5k+ no i ewentualnie MSI ale chciałbym coś co nie wygląda jak odpust. Zapraszam do dyskusji

#lenovo #laptopy #pomocy #kiciochpyta
  • 25
  • Odpowiedz
@KoldiuszCaesar: Z jednej strony dobrze mieć takiego lapka do wszystkiego. Z drugiej strony wolałbym kupić lapka za 2,5-3k i konsolę za tysiaka chyba.

dawno temu (chyba 2012-2013) kupiłem 'gamingowego' y580 za mniej niż 3k i to była ok cena jak za taka wydajność, gdzie dało się jeszcze w gta v pograć po dorzuceniu ramu. (po dorzuceniu ssd w dalszym ciagu z niego korzstam i nie ma sensu zmieniać, bo śmiga jak
  • Odpowiedz
@Westfield: mamy tutaj i7 i gtx1060 więc ciężko o dobre chłodzenie, pytanie jak bardzo jest to uciążliwe? czy jak na zajęciach odpalę kompilator albo coś innego to czy wykładowca da radę prowadzić zajęcia?( ͡° ͜ʖ ͡°) czy masz może jakieś swoje typy?

@hpiotrekh: do konsol raczej mnie nie ciągnie, mój różowy ma huawei'a matebook'a d z niskonapięciową i5 ósmej generacji oraz niestety zintegrowanym gpu uhd620 i
  • Odpowiedz
@KoldiuszCaesar: zakładając, że na 1050 da się grać w w/w gry i z nastawieniem, że nie będzie się grało w nowości to powiedziałbym że lepiej o ile roznica w cenie jest jakas znacząca.

ja na gtx660m odpalałem spokojnie fife16, gta IV i V dało się ograć, mafia 2, farming simulator 19, ets2, bf 3 i 4, alien isolation w płynnych 60fps. Jakieś factorio, civ bez problemu. BeamNG czy jakoś tak średnio
  • Odpowiedz
@KoldiuszCaesar:
Sprawdzałem te ,,kadłubki'' ale jakoś to do mnie nie przemawia, wydaje mi się to wątpliwej jakości, poza tym ciężko znaleźć jakąś rzetelną recenzję tych modeli. Przeglądam od kilku dni neta w poszukiwaniu czegoś dobrego, ale coś nie mogę znaleźć nic xD
  • Odpowiedz
KoldiuszCaesar


@KoldiuszCaesar: Posiadam Lenovo y530 z i7 8750h, 1050ti i nvme 240gb + ssd 256gb.
Kupiony za 4,5k, przesiadłem się z macbooka pro 13' 2017 i powiem, że sprzęt jest bardzo dobry.

Największe plusy to:
Złącza z tyłu obudowy jeśli więcej czasu pracujesz 'desktopowo' to super sprawa, nic nie lata pod rękami

Odpowiednia moc, używam kompa do programowania, często wciąga po 14-15gb ramu ale nigdy zadyszki nie złapał, jedynie przy grach
  • Odpowiedz
  • 0
@arkes a czy występuje u Ciebie urochomienie wiatraków w losowych momentach tak jak u gościa w linku podanego przez @Pavlo1983? Czy grałeś na nim w jakieś gry? Jak podczas rozgrywki miały się temperatury?

@Gajwer2 tak wiem o tym, dzięki za linka miras na pewno bliżej przyjrzę się temu zestawieniu
  • Odpowiedz