Wpis z mikrobloga

Ile wynosi mandat za kierowanie motocyklem A2 mając AM i automatycznie A1 za B? 300 zł? Skończyłem kurs na A, który mi nic nie dał, 15.04 zaczynam w innym OSK. Mam do przejechania 300 metrów na opuszczony plac, gdzie rozrysowałem sobie zadania.

#prawojazdy #motocykle
  • 18
@lecter69: Zakładając, że na tych 300 metrach wydarzyło by się coś czego nie przewidujesz np. jakaś stłuczka to z tego co wiem możesz mieć duży problem z ubezpieczeniem bo sie mogą na ciebie wypiąć i ci regres zrobić.
Zakładam, że się nic nie stanie, bo to osiedlowe uliczki. Moto zarejestrowane i ubezpieczone na mnie. Może lepiej te 300 metrów go pchać żeby mieć spokój?
@lecter69: Jeśli masz już jakieś prawo jazdy, to 300 zł. Inaczej 500zł.

utomatycznie A1 za B

3 lata z kat. B nie daje Ci automatycznie A1, a jedynie możliwość korzystania z motocykli na tę kategorię - to nie to samo.
@oregon24: 360 zł za 4 godziny "wypożyczenia" motocykla z OSK. To wygląda na to że bardziej mi się opłaca zaryzykować mandatem. Z ciekawości, co jakbym go przez te 300 metrów pchał ulicą / chodnikiem?
@lecter69: pchać chodnikiem możesz wszystko i wszędzie, jesteś wtedy prowadzącym, a nie kierującym (prawnie to wielka różnica, w mowie potocznej terminy te używane są zamiennie). Nic ci za to nie grozi, no chyba że urządzisz sobie postój ;)
dzięki, o to mi chodziło co będzie w najgorszym przypadku - 300 zł. Poćwiczę sobie w międzyczasie i mam nadzieję, że w nowym OSK nie będą spadali na tel do samochodu.


@lecter69: NIE. te 300zł to będzie w najlepszym przypadku.
W najgorszym przypadku, to będzie, jak jadąc wybiegnie Ci jakiś dzieciak i spowodujesz trwały uszczerbek na zdrowiu albo inne kalectwo. Wtedy z własnej kieszeni bedziesz płacił za leczenie i kalectwo tego