Wpis z mikrobloga

Od razu uprzedzam, że nie trolluję. Co myślicie o tym, żeby podzielić Polskę na dwie części, według granic Prus z 1830 roku. Ktokolwiek nie rządzi, to druga część kraju jest niezadowolona, jakie pomysły nie przeforsują, to ta druga będzie pokrzywdzona.
Proponuje podział na Polskę Zachodnią i Polskę Wschodnią. Polska Zachodnia po podziale zostałaby w UE, wprowadziłaby walutę Euro, zalegalizowała aborcję, eutanazję i zezwoliła na związki osób LGBT. Polska Wschodnia doprowadziłaby do polexitu (który tak duża część Polaków popiera), wprowadzałaby mentalne średniowiecze czy co tam by chciała.
Podział jest sprawiedliwy, bo ludnościowo i terytorialnie kraj byłby podzielony na niemal dwie części. Ekonomicznie wschód lepiej by stał, bo dostałby Warszawę.
Po 15 latach można byłoby się umówić na referendum, w którym zdecydowalibyśmy się czy połączyć dwa kraje w jeden czy podział miałby dalej trwać.
Chciałbym usłyszeć dlaczego ten pomysł jest zły bądź dobry.
#neuropa #4konserwy #polexit #korwin
Pobierz J.....c - Od razu uprzedzam, że nie trolluję. Co myślicie o tym, żeby podzielić Polsk...
źródło: comment_WAegiDttEpIekgHJJWcfCqhgNt6X6eLn.jpg
  • 97
@Dect: Tak popierają UE, że głosują na PiS, który co chwila podnosi eurosceptyczne głosy.


@JakovKarnic: Ludzie popierający UE głosują na partię, która jest za UE i chciałaby np. jednej wspólnej armii europejskiej. Nie wiem, czego nie rozumiesz.
A zatem do zacofanych jak cholera (no może poza jakąś lepszą częścią mieszkańców tych trzech większych miast na krzyż co tam na tych mitycznych, wspaniałych kresach istniały) zabużan dołączyli poszukiwacze nowego życia głownie z przeludnionych i jakże cywilizacyjnie rozwiniętych i nowoczesnych terenów prowincji


@kult_cwaniaka: wiesz jak powstały USA i kim przeważnie byli koloniści? Podobnie Australia czy Kanada?

@Pouty: Skoro złe lewaki, mają niemalże tyle samo poparcia co "patriotyczna prawica" (xD)
@JakovKarnic: Art. 127. § 1. Kto, mając na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części obszaru lub zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje w porozumieniu z innymi osobami działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu,
podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.
§ 2. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1, podlega karze pozbawienia wolności
Po co żyć w tym syfie


@Pouty: skoro można zrobić z Polski dobre miejsce do życia. #neuropa to patrioci, chcą się poświęcić i żyć w tym chlewie dla dobra naszej ojczyzny. A że druga połowa Polski nie chcę, to fajnie byłoby chociaż pół Polski uratować

@marc1027: czy ja gdzieś mówię o secesji, pozbawieniu niepodległości czy zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczpospolitej Polski (btw. Janusz non stop głosi i włos mu z
@JakovKarnic Przez kilka lat zaglądania na wykop zauważyłem raczej plucie neuropy na ojczyznę, Polaków i wszystko co polskie. Może Ty sam tak myślisz i kilka innych osób. Lewicowy światopogląd nie sprawi, że kraj będzie bogaty, bo w pierwszej kolejności liczy się gospodarka. Konserwatywna część polski z góry byłaby skazana na klęskę przez izolację i biednych sąsiadow, którzy nie mają nic do zaoferowania.
bo w pierwszej kolejności liczy się gospodarka


@Pouty: Dlatego jaką pierwszą różnicę dałem bycie w UE.

z góry byłaby skazana na klęskę przez izolację i biednych sąsiadow


@Pouty: nie rozumiem tego wniosku. Przecież Polska Wschodnia mogłaby stworzyć własne trójmorze i przyłączyć jeszczee Włochy i UK. Zwolennicy PiSu przedstawiają Twójmorze jako magiczną alternatywę dla UE, więc mogą spróbować. Poza tym potężny sojusznik zza oceanu.