Wpis z mikrobloga

Od razu uprzedzam, że nie trolluję. Co myślicie o tym, żeby podzielić Polskę na dwie części, według granic Prus z 1830 roku. Ktokolwiek nie rządzi, to druga część kraju jest niezadowolona, jakie pomysły nie przeforsują, to ta druga będzie pokrzywdzona.
Proponuje podział na Polskę Zachodnią i Polskę Wschodnią. Polska Zachodnia po podziale zostałaby w UE, wprowadziłaby walutę Euro, zalegalizowała aborcję, eutanazję i zezwoliła na związki osób LGBT. Polska Wschodnia doprowadziłaby do polexitu (który tak duża część Polaków popiera), wprowadzałaby mentalne średniowiecze czy co tam by chciała.
Podział jest sprawiedliwy, bo ludnościowo i terytorialnie kraj byłby podzielony na niemal dwie części. Ekonomicznie wschód lepiej by stał, bo dostałby Warszawę.
Po 15 latach można byłoby się umówić na referendum, w którym zdecydowalibyśmy się czy połączyć dwa kraje w jeden czy podział miałby dalej trwać.
Chciałbym usłyszeć dlaczego ten pomysł jest zły bądź dobry.
#neuropa #4konserwy #polexit #korwin
Pobierz J.....c - Od razu uprzedzam, że nie trolluję. Co myślicie o tym, żeby podzielić Polsk...
źródło: comment_WAegiDttEpIekgHJJWcfCqhgNt6X6eLn.jpg
  • 97
@Herubin: No też słyszałem tę wersję wydarzeń tylko, że zamiast Polski centralnej była z kolei Wielkopolska. Jest to już chyba jakaś najnowsza narracja mająca zamiatać pod dywan niezbyt chlubnych, stereotypowych Karguli i Pawlaków palących poniemieckimi kredensami w poniemieckich piecach. Sęk w tym, że bierze ona różne analizy i mapy przedstawiające powojenne migracje ludności pi razy oko, bo faktycznie proporcje przedstawiają się tam mniej więcej tak, że plus minus w zależności od
@kult_cwaniaka: ale Polska po II WŚ też zaczynała tworzyć nowe struktury, szczególnie na ziemiach odzyskanych.

@DobrzeNaoliwioneLozysko: No mam problem, bo z jednej strony lepiej żeby Warszawa (ta na zachód od Wisły) byłaby takim Berlinem Zachodnim. Z drugiej nie byłoby potem gadania, że zachód dostał lepsze tereny, bo Warszawa podbiłaby PKB całego wschodu do wyższego niż miałby zachód.
Warszawa to poświęcenie, na które (jako nieWarszawiak ( ͡° ͜ʖ ͡
@JakovKarnic:

ale Polska po II WŚ też zaczynała tworzyć nowe struktury, szczególnie na ziemiach odzyskanych.

A skąd. Może owszem z punktu widzenia powiedzmy mieszkańca wielkopłytowego osiedla w mieście na ziemiach odzyskanych może się wydawać, że wszystko było całkowicie od nowa i budowano nowy kraj, co nie znaczy, że wszędzie tak było. Zmienił się ustrój, zmieniło się wiele, ale ciągłość kulturowa wyraźnie pozostała. Nawet władze w PRL-u nie podniosły ręki na pewne
@JakovKarnic Ja zawsze uważałem, że taki pomysł świetnie by się sprawdził. Niestety w debacie publicznej byłby zapewne wyśmiewany, ludzie wolą krzyczeć do wyborców o jednej, zjednoczonej Polsce bo to świetne hasło wyborcze dla mas. Szkoda, że pewnie nie doczekamy się takiego podziału.
@JakovKarnic ten pomysl bylby ok gdyby obie czesci pozostaly w UE albo obie wyszly, inaczej miedzy nimi musialaby byc granica unii europejskiej z wszystkimi tego konsekwencjami a na tym gospodarczo ucierpial by kazdy
@JakovKarnic: ok ja zostaje po prawej stronie ale pod warunkiem że nie wychodzimy z Unii, większość ludzi na wschodzie nie chce opuszczać Unii. Zostaje po prawej jest z aborcją tak jak w tej chwili, delegalizacja lgbt i luzik.
@wypok_user piłem do tego że głosują na PiS jak większość roszczeniowcow wszelkiej maści :) Powiem Ci to jest szok, że te gminy mają w opór hajsu od kghm, a wioski czy nawet taki Przemków wygladaja jak ostatnie dziury, syf i brud. Porównując z taką Nową Solą to jak trzeci świat