Wpis z mikrobloga

Czy w tym kraju zostawianie suchego chleba obok śmietnika to jakiś sport narodowy? U mnie na osiedlu są tacy, co zostawiają go na drzwiach wewnątrz zamykanej wiaty śmietnikowej. Czy Janusz boi się, że nie pójdzie do nieba, jak wywali kawał czerstwego pieczywa? #pytanie #bekazpodludzi
  • 61
  • Odpowiedz
@eryk-polska: czemu nazywasz debilem starszego człowieka, dla którego np. wyprawa do Lidla kosztuje dużo siły? Czemu nie bierzesz pod uwagę, że to np. zakupy na tydzień?
  • Odpowiedz
@Prezes_roku: No u mnie się zostawia i? Są dwaj obwoźni co zajeżdżają i patrzą czy są zostawione, bo hodują kury, świnie... I tu nie chodzi tylko o chleb, ale o wszystkie takie resztki, to według mnie win-win, oni kupują mniej paszy przez to, a ja wyrzucam mniej śmieci i jest ich mniej w kontenerach, zresztą nie tylko ja tak robię i nie widzę w tym żadnego problemu.
  • Odpowiedz
Dla przypomnienia: większość księży co niedziela tłucze katolikom do głów, że opłatek to ten mityczny chleb, którym się łamał ponoć Jezus ze swoimi uczniami, następnie ksiądz ogłasza, że ten Jezus jest obecny pod postacią chleba - żaden katolik mając tak sformatowany umysł nie wyrzuci chleba, bo wyrzuciłby Jezusa, a przecież to urojony grzech śmiertelny
  • Odpowiedz
@Prezes_roku mnie serce boli, jak mam coś z jedzenia wyrzucić. Mamy kompostownik, kota, gołębie, wykorzystuje wszystko jak się da. Ale jak czasami trzeba coś wyrzucić, to cierpię. Jeśli nie ze względu na szacunek do jedzenia, to ze zgledu na szacunek do moich ciezko zarobionych pieniędzy. Ile kasy wyrzucasz w kosz? Policz sobie.
  • Odpowiedz
@bachus: no tylko szkoda ze ci ludzie zapomnieli ze chleb troche zmienil sie przez te lata. Kiedys mozna bylo z niego zrobic bulke tarta, teraz od razu pleśnieje to napompowane gówno
  • Odpowiedz
@Prezes_roku: to są zinternalizowane w procesie wychowania normy zachowań.

Long story short: rodzice zapewniają ci przetrwanie fizyczne, wykształcenie i umiejętność poruszania się w społeczeństwie (tak, byś nie trafił do więzienia). Chleb jest symbolem ich trudu, który oddają tobie, a twój szacunek do chleba - prostym przeniesieniem go na rodziców.

Kwitujesz swoje refleksje "januszami" i "bekązpodludzi", ale to właśnie dzięki normom społecznym i replikowanym wzorcom zachowań istnieją grupy i społeczności, np. naród.
  • Odpowiedz