Wpis z mikrobloga

#elektryka #dom #diy #bhp
Mirki mam pytanie, podłączyłem suszarkę do ciuchów do gniazdka na ścianie (pobiera duzo prądu) i gdy chodzi to na puszce z elektryka dość mocno brzeczy, jesteś sie czym przejmować? dodam tylko że to gniazdko do którego podłączyłem jest troche kombinowane tzn żeby był w nim w ogóle prąd to muszę podpiąć kabel wychodzący ze ściany do innego gniazdka i wtedy dopiero działa..
  • 10
  • Odpowiedz
@BajerOp: to mnie zmartwiłeś, ja sie na tym kompetnie nie znam ale jak sprawdzanie stanu instalacji to pachnie mi to rozpruwaniem ścian i generalnie demolką:( to samo działo się gdy odpalałem czajnik w innym gniazdku(już nie tak bardzo kombinowanym) ale jakoś samo przestało.
a możesz dodać czym to grozi? np wywali prąd w całym domu, pożar itp ?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@thuia: jak masz normalną różnicowke to wywali prąd. Może też doprowadzić do pożaru. Prąd to nie są żarty. Jak jesteś z Warszawy dam Ci namiar na specjalistę. Do sprawdzenia stanu instalacji nie trzeba kuć ścian.
  • Odpowiedz
@thuia pożarem, brakiem prądu, zniszczeniem innych urządzeń. Załatwiaj elektryka. Jak to wynajmowane mieszkanie to w Polsce na przykład właściciel ma obowiązek naprawić usterkę. Nie wiem jak u ciebie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@thuia: jeśli zero się upala, to w Polsce masz pod tym plastikiem niebieska listwę (niebieskie kable) któryś może być luźny. Faktycznie różnicowka nie uchroni Cię przed pożarem. Załatwiaj elektryka, tu nie ma żartów.
  • Odpowiedz