Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich,
Moze ktos tutaj mi pomoze. Otoz mam problem z moja Kia Ceed 1.6 Diesel 2007. Problem jest taki, gdyz rano na zimnym silniku potrafie miec problemy z odpaleniem go. I nie chodzi mi o to ze silnik kreci ale nie odpala. Chodzi o to, ze nawet nie chce zakrecic nic a nic. I czasami po kilku, kilkunastu razach przekrecania kluczyka w stacyjce odpali. I pozniej przez caly dzien jest wszystko ok. Od jakiegos czasu mam ten problem, gdy samochod przestoi cala noc. Jak jestem w pracy 9h to samochod jest nie odpalany i po pracy gdy ide do auta odpala od razu bez namyslu. Spotkal sie moze ktos z takim problem?

Moja pierwsza mysl to swiece zarowe albo rozrusznik. Ale pytam tutaj, bo moze znajdzie sie ktos to mial podobny problem w swoim aucie. I wie co bylo tego przyczyna.

PS. jeszcze nie bylem u zadnego mechanika i nie podpinalem auta pod komputer.

#motoryzacja #mechanikasamochodowa #elektromechanika
  • 16
@rolson92: 1.6 jest na łańcuchu, który teoretycznie jest bezobsługowy ale się rozciągał a jeżeli się rozciągnął zmieniały się fazy rozrządu przez co właśnie ciężko go odpalić na zimnym, to jest zasadniczy powód a poza tym jak to diesel: zużyte wtryski dawałyby siwy/fioletowy dym, bardziej podjechana pompa wysokiego ciśnienia ale to wyjdzie na kompie
@rolson92: kliknięcie a'la przekaźnik czy bardziej rozrusznik nie ma siły ruszyć wałem?
Jak klika tylko przekaźnik to obstawiam zawieszające się szczotki w rozruszniku.
Jak jest jakiekolwiek dojście do rozrusznika to możesz w niego postukać młotkiem, kluczem czy chociażby śrubokrętem. Mocno, ale oczywiście z czuciem. To potrafi doraźnie pomóc na zawieszające się szczotki.
@rolson92: Z wyjęciem i wsadzeniem rozrusznika powinieneś się zmieścić w 300 zł, ale nie bierz tego za pewnik (zależy od miasta, warsztatu, itp., itd.).
Poza szczotkami może się jeszcze zawieszać automat/elektromagnes (on tak naprawdę podaje prąd na rozrusznik) - stuka/cyka, ale prądu nie puszcza.
Ogólnie szczotki to groszowa sprawa, ale nie wiem jak to dokładnie wyglada w 1.6CRDi. Jak jest ciężki dostęp to pewnie za demontaż sobie policzą.