Wpis z mikrobloga

Mam sobie taki trybik do wydrukowania. Jak sprawić, by jak najlepiej wypełnić obszary między ząbkami a główną powierzchnią? Próbowałem Infill 100% w Cura, ale ona tego nie ogarnia, ząbki nadal mają niewypełnioną przestrzeń. Sorry za jakość zdjęcia i samego wydruku (draft). Przy lepszej jakości druku (extra fine 0.06mm) jest to samo - trybik wychodzi ładny i gładziutki, ale w ząbkach nadal jest pusto. Zmiana filamentu na ABS pomaga, ale z kolei wtedy wpadam w inny problem - ta stojąca tulejka odpada od trybiku (warstwy nie trzymają tak dobrze), bo mój #ender3 nie umie tak dobrze into ABS. #druk3d
źródło: comment_5Z1RPKvIOnf82xuEH9DJHoIaTHnjjJbg.jpg
  • 25
@FlameRunner: to wina draftu, ogólnie wydruk w wersjach fine/extra fine jest spoko, nie ma braków i powierzchnia jest gładka (nie mogę pokazać, bo już zamontowałem). Bawię się draftem, żeby oszczędzać czas. Ale problem z ząbkami jest niezależny od jakości wydruku.
@size: Według mnie masz dyszę za wysoko od stołu. Wydrukuj pierwszą warstwę i weź ją pod światło. Jeżeli przepuszcza światło tak jakby była kratka to musisz obniżyć poziom dyszy względem stołu. Pierwsza i reszta warstw powinny być ściśle sklejone ze sobą.
Ale widzę, że teraz wyszło dużo lepiej?


@FlameRunner: Moim zdaniem tak, a to jeszcze nie jest ostateczny wydruk (extra fine). Z głowicą miałem kilka przygód (zapchana dysza w wyniku złego styku z wężykiem podającym filament), możliwe, że coś napsułem rozkładając ją. Dzięki za link, poczytam