Wpis z mikrobloga

Szukam właścicieli KeyOne, którzy byliby uprzejmi podzielić się swoją opinią odnośnie tego telefonu.
Od połowy 2015 roku używam ukochanego BB Classi, ale powoli zaczynam mieć problem z brakiem możliwości zainstalowania niektórych aplikacji.
Telefonu używam do: pisania wiadomości, dzwonienia, przeglądania stron internetowych (w tym niekiedy zamawianie na allegro czy wizyty w bankowości elektronicznej), sporadycznie do grania w gry.
Czy patrząc na to jak dawno miała miejsce premiera, czy uważacie, że warto kupić ten telefon dziś czy może lepiej poczekać na kolejny model z lepszym wnętrzem?
Na wstępie dodam, że aktualna cena 1200zł (w sprawdzonym miejscu) to znośna kwota, zaś Key2 (nie Key2 LE) kosztujący 2 razy tyle to dla mnie stanowczo za dużo.
#blackberry
  • 11
@grey_m: Miałem ten sam problem jak padł mi mikrofon w Paszporcie... Bo dywagacjach, czytaniu testów i opinii - kupiłem znowu Paska. Dlaczego? Key one ma gorszą klawiaturę. A K2 jest za drogi. K1 występuje z większą ilością ramu (tego szukaj jak już)
@cacum3: Większa ilość ramu (4 zamiast 3) to 300zl więcej - tu bym musiała się zastanowić. Co do Passport - no właśnie szukam już czegoś z Androidem - dla świętego spokoju. Gdybym na moim mogła postawić Androida to nie zastanawiałabym się nawet minuty ;)
@grey_m niestety w obecnych czasach tylko Apple daje długie wsparcie w zamian za to oferuje wszelakiego rodzaju utrudnienia i zachęty byś korzystał tylko i wyłącznie z ich rozwiązań. To czy są dobre, pozostawmy na boku.
@grey_m aktualnie używam KeyOne, poprzednio Q10. KeyOne jest sporo większy, przez co gorzej leży w ręce, klawiatura też trochę gorsza, ale mimo wszystko niezła. Generalnie polecam. Wiadomo, że cena kosmos w porównaniu do tego, co ma w środku, ale jak potrzebujesz porządnego telefonu z klawiaturą, to zostaje Ci tylko KeyOne albo Key2.
To było raczej pytanie niż stwierdzenie. Odkąd sprzedałem ostatnie BB jakie miałem (Z30) nie śledzę co się z nimi dzieje - stad reakcja. :)
Jeśli faktycznie tylko 2 lata wspierają system to... słabo.
pisania wiadomości, dzwonienia, przeglądania stron internetowych (w tym niekiedy zamawianie na allegro czy wizyty w bankowości elektronicznej), sporadycznie do grania w gry.


@grey_m: A może BB Priv? Najlepsze z obu światów: duży ekran z super rozdzielczością i fizyczna klawiatura, która może nie jest szczytowym osiągnięciem BB na tym polu, ale korzysta się z niej całkiem przyjemnie.
Niestety są dwie główne wady:
- brak aktualizacji powyżej Androida 6
- grzeje się pod