Wpis z mikrobloga

Jeśli macie coś kupić w sklepie internetowym, to oprócz ceny na co jeszcze zwracacie uwagę. Załóżmy, że konkurencja ma to samo w podobnej cenie. Co jest wtedy najistotniejszą sprawą podczas dokonywania zakupu w danym sklepie?
  • 34
  • Odpowiedz
@detektor_szczescia: Nie o to chodzi, najzwyczajniej nie kupuje bez przymierzania bo co ciuch to inna miara. Raz mi pasuje numer buta 45 a w drugim 43, tak samo ze spodniami. Wiem że można oddać etc, ale nie lubie się bawić w to ( jestem leniem ) ew. Bluzy i koszulki mogę kupować.
  • Odpowiedz
@detektor_szczescia: Można, ale strasznie ciężko odzyskać kasę za przesyłkę, nie mówiąc, że 99% sklepów ma źle opisane rozmiary kolory, nie ma towaru na stanie, a to sprowadzą sradzą, lepiej iść, przymierzyć i kupić :)
  • Odpowiedz
@detektor_szczescia: Ma i to duże jeśli jest powiązana technicznie ze stroną, jeśli nie będę mógł wybrać bluzy jakie są na stanie po rozmiarze, myślisz ze każdą będę przeglądał? Do tego, jeśli nie ma czegoś na stanie z chęcią widzę informację - sprowadzamy towar w ciągu tygodnia - I już wiem, że mogę zamówić a nie potem po złości się kłócić o kasę i odsetki :P
  • Odpowiedz
@detektor_szczescia: a z czystej ciekawości mogę wiedzieć ile łącznie cała zabawa Cię kosztowała? tzn ile w ten biznes inwestujesz ;)

Jeśli chodzi o ubrania męskie to średnio Ci pomogę bo kompletnie się nie znam, ale IMO tak jak powiedzieli koledzy - Twój największy problem to brak zaufania ludzi do zakupu ubrań w sieci.

Próbowałeś może zintegrować sklep z Allegro? Masz wtedy powieloną swoją ofertę na Allegro.pl i możesz dużo łatwiej dotrzeć do klientów
  • Odpowiedz
@krupek: Planowałem reklamę w Wykop Market, ale jeszcze się zastanawiam, w końcu jest tu dużo samców ;)

Pełna integracja z Allegro oczywiście wraz ze startem sklepu. Co do kosztów całej zabawy wolałbym się nie wypowiadać ;) Mogę tylko powiedzieć, że za sam sklep dałem około 3000zł, do tego ZUSY i inne pierdoły. W sam towar włożyłem wszystko co miałem, a trochę miałem ;)
  • Odpowiedz
@detektor_szczescia: 3000zł za sklep to sensowna cena. A towar - jeśli się nie sprzeda to część Ci się zwróci.

Ja osobiście z Twojego sklepu nigdy nie skorzystam, bo kupowanie ubrań (brr!) na dodatek w internecie ... to dla mnie średni pomysł.

Korzystałbym gdyby sklep posiadał następującą usługę: wysyłam swoje zdjęcie oraz wymiary jakie tam potrzebują. "Pan Wielce Poważany Specjalista" określa co by na mnie fajnie leżało itd i proponuje mi np. 20 różnych spodni różnych producentów, 30 T-shirtów i coś tam jeszcze. Ja na stronie wybieram sobie "aha! te są białe a ja białych nie lubie!" i eliminuję część z nich. Zostaje np. 10 par spodni i 15 T-shirtów które sklep wysyła mi do domu. Ja jako zabezpieczenie podaje dane karty kredytowej na której ustawiana jest blokada na wartość tych produktów. Mam kilka dni aby sobie przymierzyć. Jak stwierdzę które mi się podoba to daję znać w sklepie, oni przysyłają po resztę kuriera i oddają na kartę pieniądze minus to co kupiłem minus np. 50zł opłaty "za
  • Odpowiedz