Wpis z mikrobloga

Muszę zmienić auto.
Moje dotychczasowe niedługo pęknie, choć najprawdopodobniej zabierze mnie jeszcze na wakacje. W każdym razie mam w sercu ogromną rozterkę. Mój budżet to ok 5-6 tysięcy. Choć wolałbym kupić za 3 i drugą trójkę wrzucić w np amortyzatory czy opony.

Oto moja lista, a wybór nie jest prosty.
Audi a3 1.6 8v gaziura - rozsądny zawodnik. Coś tam koroduje, ale jak nie lepiony to powoli. Ciężko znaleźć po lifcie, ale przed są za grosze. W grę wchodzi tylko 5 drzwi

Audi 80 ( tutaj 2.0 na mono wtrysku, bądź 2.6 V6)
W takim V6 wyposażenie jest satysfakcjonujące i ma to coś.. to chyba Quatro( ͡° ͜ʖ ͡°) Mieści się duże koło i ładnie wygląda na glebie.

Bmw E36 2.0, bądź 2.5
Poszukiwanie egzemplarza w tym budżecie będzie bardzo trudne. W przeciwieństwie do poprzedników które tak prędko się nie rozpadają

Passat B4 1.8 8v gaziura
Również twardy zawodnik. Ceny zaskakująco niskie na jakość wykonania materiałów. Bardzo wygodny samochód przy czym bezawaryjny a to jest bardzo duży plus.

#motoryzacja

Który

  • A3 20.5% (9)
  • 80 38.6% (17)
  • Bmw 20.5% (9)
  • Pasior 20.5% (9)

Oddanych głosów: 44

  • 17
  • Odpowiedz
@pierre_dolish mam audi 80 kupione jako uber gruz a mimo wszystko jestem zadowolony, bardzo wygodne. E36 niestety trudno będzie dostać niezajechane plus to chyba najmniej bezpieczne auto w razie wypadku z tego zestawienia
  • Odpowiedz
@BananoweDziecko: japońce z lat 90 już w 98 miały dziury w podłogach, francuzy może i były dobre, ale nie znajdziesz nowych części do silnika bo dobre wersje to u nas rarytasy. O koreanczykach, polonezach i innych dodgach gdzie są resory się nie wypowiadam. A Fiat gówno wart.

@Adry420: astry za darmo później nie wezmą. Jest tam pewien moduł awaria silnika to majątek a podłogi nie będzie jak w E36
  • Odpowiedz
@pierre_dolish:

Żaden z nich.

1. Audi A3 to przepłacony szmelc. W tej cenie szukaj aut spokrewnionych, czyli Octavii, Leona, Toledo II. Niedawno sąsiad puścił za 4000 Octavię 1.8 turbo w wyposażenia L&K. A to jest auto z zupełnie innej kategorii, niż biedawersja A3 z 1.6.

Pozostałe propozycje - daj pan spokój z takim złomem. 80 i Passat B4 to auta dobre do wożenia świniaków na targ jak masz tanią ropę z
  • Odpowiedz
Bmw E36 2.0, bądź 2.5

Poszukiwanie egzemplarza w tym budżecie będzie bardzo trudne. W przeciwieństwie do poprzedników które tak prędko się nie rozpadają


@pierre_dolish: Łatwo znaleźć ładne egzemplarze, zwykle za czwartym, piątym podejściem da radę kupić ładne i niebite ale nie kosztują 5 - 6k pln.

Passat B4 1.8 8v gaziura

Również twardy zawodnik. Ceny zaskakująco niskie na jakość wykonania materiałów. Bardzo wygodny samochód przy czym bezawaryjny a to jest bardzo
  • Odpowiedz
@kasztan00: dziękuję, za wyrażenie swojej opinii.
Po pierwsze, Audi a3 wybieram ze względu na wyposażenie (doposażenie foteli to max 1k), pozycję za kierownicą. Gdyby nie czwórka znajomych z leonami to wybrałbym właśnie jego bądź toledo. Poza tym sprzedałem właśnie seata 1.8t i chciałbym zapomnieć i o seacie i o tym silniku. Który choć naprawdę jest bardzo dobry to wymaga pewnych kosztownych dopieszczeń których ja chce uniknąć. Octavia z tym silnikiem jest
pierre_dolish - @kasztan00: dziękuję, za wyrażenie swojej opinii.
Po pierwsze, Audi ...

źródło: comment_kgi93fuyCAPXPEKc0UejgLlMnXjbYi17.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Octavii będzie bieda


@aarahon:

Najwyższa wersja Octavii jedynki wyposażeniem odpowiada mniej więcej A3 8L w odmianie S-line, tyle tylko, że jest od Audi lepiej wykonana w środku. Tylko trzeba takiej szukać w wersji przedliftowej, bo po lifcie jest już o wiele gorzej - Niemiaszki się szybko zorientowali, co im Czesi odwinęli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale i tak da się kupić wersję L&K poniżej 5000.

Serio się
  • Odpowiedz
Nawet nie wiesz jak rozwiązany jest blok silnika w tych niezawodnych 406


@pierre_dolish:

Wiem. Znam też trwałość tego auta. I dlatego je zaproponowałem.

wyposażenie L&K to niesmaczny żart.


Jak zestawisz z A3, to faktycznie wygląda to na trolling skierowany w stronę Audi.
  • Odpowiedz
Najwyższa wersja Octavii jedynki wyposażeniem odpowiada mniej więcej A3 8L w odmianie S-line


@kasztan00: lista opcji jest zdecydowanie bardziej uboga. Najlepsza Octavia L&K nie ma trójramiennej kierownicy, uchwytów na kubki... No a3 ma jeden uchwyt. Ale w opcji zabrakło choćby szarego weluru. Ogólnie octavia w tej wersji dupy nie urywa, a co do porównania z a3... no cóż octavia to nie a3.

Jeździłem taką 80 B4 z 2.0 90 KM. Tak,
  • Odpowiedz
Najlepsza Octavia L&K nie ma trójramiennej kierownicy, uchwytów na kubki... No a3 ma jeden uchwyt. Ale w opcji zabrakło choćby szarego weluru. Ogólnie octavia w tej wersji dupy nie urywa, a co do porównania z a3... no cóż octavia to nie a3.


@aarahon:

Ma czteroramienną obszytą skórą. Trójramienna chyba tylko w wersji RS była. Uchwyty na kubki są zamienne z popielniczką. Niektóre egzemplarze mają, inne nie. Szary welur? A po co
  • Odpowiedz
@kasztan00 bo ta skóra albo wygląda jak szmata albo wymaga dość drogiej i częstej pielęgnacji, poza tym... to skóra a jej w aucie nie lubię. Nie wsponę też o tym że inne marki w opcji miały całe wnętrze w kolorze a skoda nie. Nawet jak chcesz dopłacić to deska i przełączniki będą czarne.
O fotelach na które trzeba czekać aż się ustawią a nie mają elektrycznie ustawianych lędźwi nie będę się wypowiadał
  • Odpowiedz