Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałbym się nauczyć programować. Mam ponad 30 i obecnie pracuje zdalnie, moja praca polega bardziej na sprawdzaniu niż robieniu czegokolwiek i mam mega dużo czasu. Zamiast oglądać filmy czy grac na kompie chciałbym się czegoś nauczyć, ostatnio nauczyłem się Chorwackiego, którego pewnie nigdy nie skorzystam. Co polecacie na start, czy matma jest potrzebna ? XD Jakieś przydatne linki, podpowiem, że nie mam zielonego pojęcia o programowaniu.
Z góry dzięki
#programowanie
  • 9
  • Odpowiedz
@lesotho: w dość specyficznych zastosowaniach matematyka jest potrzebna, ale tak po prostu to nie. Sam zapominam tabliczki mnożenia xD
Jak czegoś nie wiesz to szukaj, trafisz zapewne na stackoverflow.com - jest sporo wiedzy, ale może być nieprzyjazne dla początkujących, zadając tam podstawowe pytania tylko się sparzysz.

Poszukaj sobie jakiegoś tutoriala z Javy / Pythona / C#, C++ nie polecam, od poziomu początkujący++ robi się o wiele bardziej skomplikowany.
  • Odpowiedz
@kabdul: Dzieki, nie wiedzialem o google. Chcialem popytac u kogos kto może przedzierał sie przez taka sama droge jak ja. Nie szkoda Ci czasu na taki komentarz ? :)
  • Odpowiedz
@dave_OL: Łączę się ze swoim komputerem w firmie na którym jest dostęp do bazy danych. Mam swój zakres w tej bazie który mnie interesuje i przy użyciu specjalnego programu komputer sprawdza czy wszystko się zgadza. Ja tylko sprawdzam czy system nie popełnił błędów i je poprawiam a później zatwierdzam. Po takim procesie te świeże dane trafiają do klienta.
  • Odpowiedz
@lesotho: Ja przeszedłem taką drogę. Wszedłem na stanowisko javowca przebranżawiając się bez znajomości w wieku 32 lat. Recepta jest prosta - zakuwać, zakuwać, zakuwać kilka miesięcy. Tylko zdecyduj się na konkretną technologię.
  • Odpowiedz