Wpis z mikrobloga

#epapierosy #epapieros
Zakupiłem dziś moje pierwsze RTA. Mianowicie KYLIN mini RTA.
Złożyłem setup z claptona 0.4 ohm i waty kendo. Grzałkę wypaliłem i oczyściłem przed włożeniem waty. Wydaję mi się, że wszystko poszło ok gdyż nie ma wycieków, moc jest chmura też duża ale tu pojawia się pytanie. Wszędzie słyszałem,że ten parownik jest typowym smakowcem, i że vapowanie na nim to czysta przyjemność:) Tu moje delikatnie zdziwienie gdyż ten smak mnie nie powala (próbowane na kilku rożnych premixach) Smak jest porównywalny do mojego starego tanka od aspire.
Całość przy "aktywacji" delikatnie hałasuje - strzela, dym jest chłodny i przyjemny ale nie do końca satysfakcjonuje. Myślicie, że to jednak wina źle złożonego setupu czy własnie tak ma się zachowywać? Dodam, że nie do końca wiem też na jakiej mocy używać tej grzałki. Aktualnie mam ustawione 31W. Dajcie jakieś rady co można poprawić. Filmiki na yt już przewertowane:)
  • 9
@Waspin: Dobra zwracam honor temu parownikowi:) Zrobiłem kolejny setup. Mniejsza ilość waty, delikatnie rozciągnąłem coila i działa o jakieś 200% lepiej. Strzelanie ustało i pojawił się konkretny smak:)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@meris91: ja bym zrezygnowal z claptona na rzecz jakiegos prostego drutu. Najlepiej mi sie sprawdza zwykly kanthal a1 24ga... I nigdy nie bylo, ze Clatpon to lepszy smak, bardziej pierdzenie i czasami strzelanie. Latwiej o hot spoty. Oczywiscie da sie, ale prosty drut bardziej wybacza :d
@znienackowy to chyba coś źle robisz jeśli nigdy nie miałaś lepszego smaku na claptonie ))¯_(ツ)_/¯

Ze swojej strony dorzuce fused flat Clapton lub flat Clapton na kanthalu , łatwo dostępny, duża chmura i smak jest okay. Jeśli chcesz coś stricte pod smak to polecam drut ni80 .
@Vito_CorIeone: no dla mnie to zawsze bardziej kwestia nośnika i odpowiedniej wielkości grzałki i jej zasilania. Powierzchnia grzewcza Claptona niby większa, ale zawsze można ukręcić więcej zwojów na prostym drucie. Drut n80, mam w wersji fused clapton, ostatnio kupiony. Sprężysty, trochę trzeba się pobawić w likwidacje hot spotów. Wg mnie trochę sporo fizycznie pracuje przy nagrzewaniu. Smak -> nie jest lepszy od Kanthala, claptonów na kanthalu czy stali w roznych wersjach