Wpis z mikrobloga

Witajcie, mam prośbę o poradę ad zakupu rutera WiFi. Przerobiłem już Asus RT-AC51U, który jest ludzką tragedią, parę lat dobrze służył mi Linksys WRT54G, ale to już starzec. Co zakupić żeby nie wtopić jak z tym cholernym Asusem?
Łącze z kablówki ~150/25 Mb/s, podłączone urządzenia: 3 komputery, 2 - 4 urządzenia mobilne, 2 TV, konsola, bywa że wszystkie jednocześnie, przestrzeń do pokrycia to ok. 100m i mniej. Czy może mi ktoś coś doradzić, w co celować?
#pytanie #hardware #pc #wifi
  • 14
@Lk_hc: Jesli nie chcesz Asusa wez NetGear. Sa niesamowicie stabilne w przeciwienstwie do TP-Linkow ktore mialem wczesniej (Archery) ktore potrafily lapac reboota co 10 dni. Na Netgearze uptime 90 dni i leci. Do tego sa dlugo aktualizowane. Wada jest cena, czesto sa troche drozsze od konkurencji.
@Lk_hc: Dlatego pisałem że jak ma być pro, wszystkie inne tańsze wynalazki będą działać, ale zapomnij że pokryjesz jednym radiem 5GHz 100m/kw, 2.4GHz da radę ale jak poleci po tym 50M to będzie dobrze a 5GHz 2 ściany i masz -80dB
@dktr: Całe mieszkanie ma 70m2 a największe użycie jest w obrębie 5m od umiejscowienia rutera, też dlatego nie bardzo potrzebuję super maszyn, z tym 100m to na duży wyrost napisałem - w sumie za duży (co prawda kiedyś użyłem raz mojego wifi z ulicy ( ͡° ͜ʖ ͡°) )