Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Pękł mi fragment słuchawki prysznicowej, więc chcę kupić nową wraz z drążkiem i pomyślałem, że korzystając z okacji zaopatrzyłbym się w deszczownicę, bo ktokolwiek kiedyś wiercił otwory w tej ścianie, zrobił to strasznie nisko - jak jest górny uchwyt drążka, to czubek mojej głowy jest jeszcze 5-10 cm nad nim ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Przeglądałem sobie zestawy prysznicowe i tak generalnie, to te które widziałem można podzielić na 3 typy:
- drążek połączony z baterią (czasem termostatyczną do czego jeszcze przejdę)
- sam drążek prysznicowy z rozgałęźnikiem pod dolnym uchwytem drążka
- sam drążek prysznicowy z rozgałęźnikiem na wysokości dolnego uchwytu (mało takich znalazłem - tylko dwa różne modele)

Dodam, że deszczownice też są różnie rozmieszczone, czasami bezużytecznie dla mojego sposobu użycia - na tej samej wysokości jak górny uchwyt drążka: pic, więc potrzebuję czegoś co rzeczywiście jakoś pomoże mi rozwiązać problem za niskiego prysznica, a nie doda wkurzający mnie daszek zmuszający do garbienia się :P

A więc odnośnie typów:
Typ 2 odpada ponieważ poza tym, że ktoś umieścił w moim mieszkaniu drążek tak nisko, to jeszcze go zrobił bardzo blisko baterii, tak ok 7 cm pomiędzy dolnym uchwytem drążka a uchwytem baterii
Typ 3 jest czymś co powinno już nie sprawiac takich problemów, bo nic zbytnio nie zajmuje tam miejsca pod drążkiem, lecz skłaniam się jednak do typu 1, który ma to wszystko sensownie umiejscowione.

A więc moje pytanie odnosi się do ogólnej jakości takich zestawów (typu 1) i przede wszystkim jakości baterii, które są do nich dołączane - głównie myślę o termostatycznych, bo raczej decydowałbym się już na takie o ile ich jakość nie jest tandetna. Czego powinienem więc szukać, by później się nie naciąć na przeciekającą baterię, czy słabo działający termostat? No i jaka jest minimalna półka cenowa, żeby to w ogoóle miało sens (tutaj akurat pytam zarówno o standardowe jak i termostatyczne baterie, bo może się okazać, że jednak koszty przewyższą moje oczekiwania)?

No chyba, że nie ma sensu kompletnie bawic się w zestawy i lepiej kupić deszczownicę i baterię osobno, to też warto by było wiedzieć.

Jeśli jest możliwość rzucenia jakąś propozycją byłbym wdzięczny ʕʔ

Dla porównania obecnie korzystam z takiego zestawu natryskowego (rozstaw uchwytów drążka ok. 51cm): https://invena.pl/lazienka-kuchnia/pl/zestawy-natryskowe-na-drazku/230-siros.html
+ takiej baterii: https://www.ferro.pl/produkt-bateria-natryskowa-scienna-basic-4400-BBC77.html
Przynajmniej tak mi się wydaje po dość dokładnym przeglądzie wszystkich baterii i zestawu natryskowych proponowanych przez te firmy.

#remontujzwykopem
  • 15
@jack1142: poszukaj zestaw prysznicowy (najlepiej deszczownie) z ruchomymi uchwytami. Baterię termostatyczną kupiłabym oddzielnie, bo ta już musi być porządna i cholerstwo potrafi być drogie. Najlepiej z dobrej hurtowni hydraulicznej, później nie będziesz miał problemów z ewentualnym serwisem.
@jack1142: z polecanych firm poszukaj sobie wśród: Deante, Armatura, Invena (Exe), Hansgrohe i może Ferro. Taki zestaw z deszczownią, ale bez baterii to widziałam ostatnio za 400zł (Invena, właśnie ruchome uchwyty były ważne, bo poprzedni uchwyt był jakiś niewymiarowy), bateria np. Deante Alpinia to koszt około 300zł.
@ImaladamasamadalamI: Tylko wtedy jakbym miał mieć samą baterię, to wtedy miałbym tylko jedno wyjście wody w baterii i zestaw z deszczownią by wymagał takiego rozgałęźnika znowu na dole, nie? Bo ja na to właśnie miejsce średnio mam i zmiana baterii dużo w tym nie zmieni (choć lekko się powiększy o wysokość uchwytu obecnej baterii, bo termostatyczne go nie mają).
@ImaladamasamadalamI: Sorka, że dopiero teraz - ok. 15 cm jest pomiędzy wywierconymi dziurami na uchwyt i na baterię (mierzone prostopadle oczywiście, nie jakoś na ukos ( ͡° ͜ʖ ͡°))

// Chyba, że miałaś na myśli osobno pomiędzy dwoma wywierconymi dziurami na baterię (tutaj ok. 15 cm, z czego sama bateria ma rozstaw 150 ± 20 mm, wg. karty produktu którą masz w głównym poście) i osobno pomiędzy
@jack1142: z polecanych firm poszukaj sobie wśród: Deante, Armatura, Invena (Exe), Hansgrohe i może Ferro. Taki zestaw z deszczownią, ale bez baterii to widziałam ostatnio za 400zł (Invena, właśnie ruchome uchwyty były ważne, bo poprzedni uchwyt był jakiś niewymiarowy), bateria np. Deante Alpinia to koszt około 300zł.


@ImaladamasamadalamI: hej hej :D Odkopałem Twój komentarz, bo wybrałem taką deszczownicę Deante:
https://www.ceneo.pl/32966309#tab=spec

Miałaś może z nią styczność, polecisz może coś innego? Samą