Wpis z mikrobloga

@xeerxees: Ale kiedy potrafimy, tylko ludzie nie chcą takich domów. Ludzka natura to powoduje, tak samo moglibyśmy być bardziej wydajni w pracy itd. wdrażając różne cosie, ale nikt by się nie chciał na to zgodzić.
  • Odpowiedz
@Blackhorn: o to to. Przecież Dacia produkuje samochód z tysięcy części za 30 tysięcy zł xD Dom wydaje się prostszy to musi być spisek. Znalazłem że przeciętny samochód ma 10-12 tys. części.

@vovo: nadal mógłbyś swoją formę sam nawet zaprojektować, dom jak odlew w fabryce.
  • Odpowiedz
@karatekiddo: imo świat nie gotowy, w USA, właśnie wiele ludzi się wkurzyło na kredyty i wielkie domy 300m jakie tam były modne, i popularne stały się wszelkie rozwiązania tiny house u nich nawet domy do 60m się za takie uważa, na szczęście UE pomyślało wcześniej i przez ekologów ceny drewna już przez ostatnie 10 lat też wzrosły i to bardzo
  • Odpowiedz
@xeerxees: to nie dom jest drogi, tylko setki problemów z którymi musisz się zmierzyć budując. Kupujesz ziemię, musisz zadbać, żeby wydano Ci pozwolenie, wezwać geodetę, zrobić przyłącza, kupić projekt u architekta i lecieć z nim do urzędu, znaleźć kierownika budowy... i tak się ciągnie.
Sama budowa to małe piwo w porównaniu z papierologią.
  • Odpowiedz
ogl dla mnie to bezsens jest skoro kupiłem ziemie moge tam robic co chxe a na wszystko trzeba pozwolenia i projekty... za moja kase to nawet moze mi sie na glowe zawalic
  • Odpowiedz
@karatekiddo: nie w myśl lewicowego światopoglądu powszechnej kontroli jednostki jaki wlał się do naszej kultury, pokłosie tego to państwo terroru i inwigilacji obywatela, większość budynków w kraju jest skatalogowana w rejestrach, niedługo w rejestrach 3d prawdopodobnie, a dalej nie bd mógł nawet legalnie postawić ścianki działowej we własnym domu bez pozwolenia
  • Odpowiedz
@xeerxees: Najdroższy jest transport tych materiałów, bo ważą swoje. Taka silka to ~70zł za m^2, więc nie jest tak drogo. Sam dom bez papierków (taki mikro, ale nie chodzi o wymagania i tak jest większy od mieszkań) da się postawić za 30k i w nim mieszkać, ale niestety tu do akcji wkracza nasza "cywilizacja", która woli bezdomnych od ludzi w domu w cenie małego auta.
  • Odpowiedz
rodzice #!$%@? sie pare lat z papierami zeby wyremontowac stary budynek bo #!$%@? " zabytek" a to po prostu stara chata byla nie pozwolili na wstawienie okien dachowych i nakazali dachowki zamiast blachy kiedy sąsiad pare metrow obok wybudowal nowy dom i jakos juz to nie niszczy obrazu zabytkow xdddd
  • Odpowiedz