Wpis z mikrobloga

Przed chwilą dostałem telefon od znajomego, który podekscytowanym głosem cieszył się, że sprzedał korzystnie laptopa do jakiegoś kolesia w Nigerii i żebym mu pomógł przetłumaczyć maile, które są po angielsku. Znajomy prawdopodobnie i tak nie wysłałby paczki, gdyby nie miał pieniędzy na koncie ale... zajrzałem do Google co tam piszą pod frazą "nigeryjski przekręt allegro" i się przeraziłem. Wielu ludzi płacze na stronach, że wysłali paczki warte kilkaset lub kilka tysięcy złotych do Nigerii i nie otrzymali pieniędzy. Aż mi brakuje słów na określenie ich głupoty. Wydawałoby się, że mamy XXI wiek, czas komputerów, nieograniczonego dostępu do wiedzy, a niektórzy nadal są na etapie rozwoju ameby. #nigeria #nigeryjskiprzekret
  • 7
@Potfur: A bo to na forach mało jest informacji, że ktoś coś odziedziczył, musi tylko pokryć koszt prawnego przepisania ogromnego majątku ?

Albo, że się wygrało dużą kasę ale trzeba pokryć najpierw koszt operacji bankowych który kosztuje np. 2500$, ale wygrało się te 25 000 000$...

I ludzie się nabierają, a napisz im, że to przekręt to Ci odpiszą, że im zazdrościsz.

#truestory
@Smookie: Dobre :-)

@wolfik92: Zrozumiałbym gdyby żyli w kraju miodem i mlekiem płynącym, bez żadnych smutków, problemów i rozterek. Wtedy nawet minimalna czujność może być uśpiona i każdego traktuje się jak najuczciwszego człowieka na Ziemi ale... żyjemy w Polsce! Minimalna podejrzliwość jest wskazana na każdym kroku a już przede wszystkim jeżeli chodzi o pieniądze. Tu można również zrobić nawiązanie do Amber Gold.