Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, z działu #stolarstwo i #remontujzwykopem przymierzam się remontu starej klatki schodowej. Obecnie do betonu, jakieś 20vlst temu zostały przykręcone drewniane schody z podstopniami. Kilka lat temu stopnie zostały na szybko pomalowane farbą olejna i przyklejono dywaniki. Mam do was pytanie, chciałbym te schody zdemontować i wyrobić na cacy. Dzwoniłem do stolarza, to wola 400zl na stopnia za całkowity szlif i trzykrotne malowanie. Oddaje mi wtedy gotowy stopień do montażu.

Czy jestem w stanie w domu jakaś szlifierka taśmowa/oscylacyjną ładnie ściągnąc stary lakier i w miarę ładnie wylakierowac?
Nie zależy mi na idealnie płaskich powierzchniach. Problem widzę w wykończeniu narożników. Jak widać na zdjeciu mają one ciekawy kształt, co z tym zrobić?

Dzięki za wszelkie rady.
Dodam, że żona uparła się aby położyć na schodach płytki..(:
jalop - Mirki, z działu #stolarstwo i #remontujzwykopem przymierzam się remontu stare...

źródło: comment_gjfTlXefYaCkjGV4autBcXZVLus2Rudi.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Pewnie,że dałbyś sam sobie radę. Tylko z tymi narożnikami może być ciężko by zachować kształt. Stolarz krzyczy 400 zł od jednego stopnia? Szkoda schodów by kłaść na nie płytki
  • Odpowiedz
  • 0
@jalop spróbuj sam,troszkę będziesz miał zabawy z tym. Tylko zastanawiam się jak te narożniki zabezpieczyć przed stratą kształtu
  • Odpowiedz
@jalop: Najprościej i najtaniej było by je zeszlifować na szlifierce taśmowej, stracisz trochę tej rzeźby ale coś zostanie a potem masz surowe drewno na któym możesz już wszystko, najlepiej jakaś bejca i twardy lakier
  • Odpowiedz
  • 1
@jalop jak kolega wyżej napisał krawędzie delikatnie papierem ściernym. Innej opcji nie ma. Pewnie, że się da tylko czy warto.
  • Odpowiedz
  • 0
@ty_wuju: zwyczajnie nie chce tego robic i dał taka cene.
@jalop: u ilu stolarzy sprawdzales ceny na te stopnie?
Jakie wymiary stopnia są?
#!$%@? tozto skandal, za klejonke 80/15 cm brać 700 PLN. Za takie pieniądze to mógłbym Ci zrobić a nawet i z orzecha amerykańskiego droższego od tradycyjnego buka czy dębu o 7-10 razy....
Ceny gruva przesada i ktos tu cie chce dobrze wyruchać na hajs.
  • Odpowiedz
  • 0
@jalop po pierwsze tego się nie szlifuje, to się opala albo chemią traktuje. Szklifierką natychmiast przypalisz lakier i zapchasz papier i po zabawie. Ile z tym roboty to głową mała. Bardziej opłacałoby się zestrugac.
Ale weź te pod uwagę że nowy stopień dębowy kosztuje ok 150 zł....
Co to za okolica?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pigoku: sprawdzałem, to jest frez. Myślę, czy nie kupić za dwie stówy strug elektryczny i samemu to przelecieć. Co sądzisz?
  • Odpowiedz
  • 0
@jalop: kumplu, elektrycznym strugiem go nie wyrównasz. To sa maszynki do ciesielki, jak np buduje sie altanke z drewna 10x10, bierzesz strug ktory obejmuje cala belke i jedziesz ja jednym pchnięciem.
Tak to zostaną ci takie rowy, bo strug bierze powierzchnię referencyjną z podłoża, a nie z własnej płaszczyzny jak strugara.
Ten frez zostaje opalać / szlifować ręcznie, masakra.
Z przestruganiem jest jeszcse ten problem, ze cholera wie xo jest
  • Odpowiedz