Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z tej strony <>, który chce chcącym przybliżyć tematykę pewnego hasełka, które się pojawia od kilku dni na wykopie. Chodzi oczywiście o obrazek z hasełkiem IOTBW na tagu #codzienneokay.

No więc po tym jak pojawiło się kilka "obcych wpisów na tagu", już się znalazły jakieś biedne snołflejki żeby ryczeć, że im się zaśmieca tag i w ogóle - pomijam kwestię wolności słowa, którą tak konserwatyści uwielbiają, to co wy macie za problem z innymi hasłami typu "its okay to be X"? Zachowujecie się jak jakieś bezmyślne, niezależne postaci, które odpalają procedurę oburzenia... Na co? Na obrazek w necie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dlatego też chciałem wszystkim przybliżyć czym jest to hasełko i dlaczego ja, osoba o centrowo-lewicowych poglądach mam lekki niesmak jak widzę tysiące bezmózgich plusów pod hasłem kryjącym skrajnie szkodliwe idee i myśli.

Oczywiście nie czaruję się, że przekonam wiele osób, mamy tu do czynienia przecież z wyparciem, zaraz się pojawią ludzie którzy będą pisać, że to tylko meme, że jestem debilem i tego nie widzę, blablabla, typowe taktyki - dyskredytacja i ośmieszenie zamiast refleksji i zastanowienia. A ośmieszyć temat bardzo łatwo, bo cały argument (krytyka hasła “its okay to be white”) został skonstruowany specjalnie w taki sposób, żeby wywołał oburzenie u osób postronnych (‘białych normików’ - bo “jak to lewary mówio, że nie wolno być białym!!!!!!!!111”), a ja krytykuję coś zupełnie innego, nie kolor skóry!

To jest właśnie problem z Internetem teraz - pozwala na bardzo "ogólnikowe", niejasne, dwuznaczne pisanie, kto ma wiedzieć ten wie, a ten kto wskaże realne intencje "po prostu źle odczytał hasełko" ;). Wilk syty i owca cała - wilk to oczywiście faszysta, któremu udaje się przemycić kolejną faszystowską myśl do mainstreamu, a owca to nasz bezrefleksyjny #npc, który "tylko podaje śmiszny obrazek dalej".

No to po kolei:
"Mem", jak się domyślicie, został perfidnie zajumany z #4chan, takich to mamy kreatywnych prawicowców w tym kraju ( ͡° ͜ʖ ͡°). Mało tego, "mem" pochodzi aż z roku 2017, a więc minęło sporo czasu od jego "wynalezienia" i można fajnie zobaczyć kto i w jakim celu używał tego hasełka.

I jeszcze szybka notka, zanim przejdziemy dalej - mam nadzieję, że wszyscy tutaj wiemy, że faszyści nadal istnieją i mają się dobrze - Internet to idealne narzędzie do propagowania ich chorych poglądów, używa się w tym celu "niewinnych memów i hasełek" (tzw. dog-whistle, polecam poczytać, a całość działalności alt-right w necie zasługuje na własny wpis), w Internecie zatarta została granica między tym co wolno, a czego nie, mamy wielorakie płaszczyzny interpretacji informacji na ekranie (dla X Y to mem, dla Z Y to deklaracja poglądów).

Im bardziej coś jest ogólne, tym lepiej dla faszysty, bo zawsze można wygodnie "umyć rączki" i powiedzieć, że wcale nie miałem tego na myśli. Warto wspomnieć, że alt-rightowcy sami pisali, że dobre punkty zaczepienia dla początkujących alt-rightowców to właśnie różni pseudo-centryści na YouTube, typu Lauren Southern, Sargon of Akkad, PJW, którzy pod płaszczykiem "niewinnej ochrony cywilizacji" (co jest chochołem zasługującym na własny wpis) przesuwają okno Overtona w złym kierunku, kierując się w większości zyskiem (alt-rightowy YouTube to OGROMNE pieniądze!).

Jak się kończy "zjednoczenie prawicy" każdy może zobaczyć sam, bo już mieliśmy mały przedsmak tego, co dostaniemy jak nadal będziemy tolerować różne szurskie poglądy.

To wracając do meritum wpisu - kto używał tego cudownego hasła i w jakim celu?
source

#itsokaytobewhite campaign is organized by neo-Nazis. See what they are saying in their own chat rooms about it; it's all a smoke screen for their broader agenda and more violence. [do twitta załączono obrazek z fragmentami czatu]


source

In some respects, columns like this one are what white supremacists want. They believe that by framing this discussion as criticism of the idea, "It's okay to be white" (as opposed to the impact of such rhetoric), they can mobilize "pro-white activism." This strategy also appears successful.


source

Writers for The Daily Stormer, a neo-Nazi website directed at disaffected white teenage boys, joined in to promote the prank soon after it was launched, as did former KKK Grand Wizard David Duke and other politically organized racists.

Daily Stormer to neonazistowska strona, która ma na koncie bardzo imponujące osiągnięcia, typu utrata hostingu za promowane różnych treści, albo jak kogoś interesuje co piszą o Polakach to polecam - https://www.wykop.pl/wpis/22114295/ludzie-co-wy-#!$%@?-wykopujecie-pare-godzin-temu-na/

Czym jest KKK chyba każdy wie.


I wiecie, mógłbym wymieniać tak dalej, ale no sami widzicie, komu bardzo hasło przypasowało, komu zależało na popularyzacji tego gówna, kto na tym zyskał kliki i rozgłos.

Tutaj dodatek do tego wpisu, opisanie sytuacji przez innego użytkownika tutaj, nie musicie się ograniczać tylko do mojej “krytki” hasła IOTBW. Może nie “krytki hasła”, a krytyki zjawiska, które się za tym hasłem kryje.

Nie zrozumcie mnie źle, piszę to po raz kolejny - nie mam nic do białych, kolorowych, tęczowych, gejowych, ale zacznijcie używać Internetu z głową. To jest narzędzie do kreowania poglądów i tylko od nas zależy, czy ludzie będą mieli normalne, zdrowe poglądy, czy będą pitolić o konieczności stworzenia "czystego etnicznie państwa", żeby zapobiec zagładzie białego człowieka xD

I na deser wrzucę kilka prawdziwie wartościowych kanałów na YouTube, które polecam ja - jest to taka odpowiedź na te szurskie, manipulacyjne kanały, o których pisałem wczesniej, a ponadto jak poszukacie, to znajdziecie na tych kanałach dobre “oranie” prawicowych szurów - i to naprawdę dobre orania, bo kanały które linkuje używają badań, statystyk, i tej, tfu, przebrzydłej nauki ( ͡° ͜ʖ ͡°) - tutaj szczególnie polecam hbomberguy i jego oranie "soyboya" Paula Josepha Watsona.

hbomberguy

shaunandjen

contrapoints

rational disconnect

big joel


three arrows

Szczególnie polecam filmik: jak poznać faszystę, Contrapoints - koniecznie obejrzyjcie cały, bo jak się w połowie filmik rozkręca, to całkiem ciekawych rzeczy można się dowiedzieć.
https://www.youtube.com/watch?v=Sx4BVGPkdzk

#neuropa #ciekawostki #4konserwy
  • 18
  • Odpowiedz
mam nadzieję, że wszyscy tutaj wiemy, że faszyści nadal istnieją i mają się dobrze


NOALE zdefiniuj ten faszyzm i wyjaśnij dlaczego na przykład na wykopie dostrzegasz, że "faszysci mają się dobrze"

I nie rozumiem dlaczego jakikolwiek polski "lewicowiec" miałby obrażać się na tego typu hasło, które z polską historią nie ma zbyt wiele wspólnego, jak pisałem wczoraj -> https://www.wykop.pl/wpis/40041725/#comment-140854899
  • Odpowiedz
Nieprzyjazny_Ziemniak 25 min. temu +3

@Mandark: @Panczenisci: @push3k-pro: jak te NPCty, tak łatwo przewidzieć waszą odpowiedź w obliczu "nieprawidłowej opinii" xDD


@Nieprzyjazny_Ziemniak: nie przypominam sobie byśmy kiedykolwiek rozmawiali. Także ciekawa uwaga milordzie. Strasznie jakaś taka SKRYPTOWA, jak na NPC przystało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie gadaj, że znałeś mój obrazek ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Nieprzyjazny_Ziemniak:
Skrócę i uproszczę Twoje argumenty:

memy są zbyt ogólne przez co pozwalają na dowolną interpretację, a akurat ten mem przesyła ukryty faszystowski, rasistowski przekaz.


Memy z definicji będą ogólne, krótkie i zwięzłe. Nie rzucisz ściany tekstu na obrazek. Starasz się udowodnić tezę, że ten mem jest nazwijmy to "zły" i argumentujesz to tym, że posiada ukryty rasistowski przekaz. To jest coś co Ty dopiero udowadniasz, rozumiesz przecież, że druga strona
  • Odpowiedz
@gzres: minąłeś się z meritum.

Faszyści robią memy, które mają być atrakcyjne dla centrystów, jednocześnie nie mogą jednoznacznie pisać co mają na myśli. Wiadomo, że nikt nie powie na głos, że chce gazować czarnych - to przyjdzie potem. Teraz mówi się o ocaleniu białej kultury, czy co odważniejsi - o konieczności stworzenia "białej ojczyzny", czy coś w ten deseń ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Ale ludzie, którzy się
  • Odpowiedz
No to po kolei:

"Mem", jak się domyślicie, został perfidnie zajumany z #4chan


@Nieprzyjazny_Ziemniak: No co Ty nie powiesz! xD
Myślę, że sporo ludzi wie, skąd się wziął ten mem, i jak bardzo ma ukazywać hipokryzję lewactwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Choćby stąd:
https://www.wykop.pl/link/3997199/it-s-okay-to-be-white-nowa-akcja-4chana-uznana-za-rasistowska/

Faszyści robią memy, które mają być atrakcyjne dla centrystów, jednocześnie nie mogą jednoznacznie pisać co mają na myśli. Wiadomo, że nikt nie powie
plackojad - > No to po kolei:
"Mem", jak się domyślicie, został perfidnie zajumany z ...

źródło: comment_FTpTs48XXIFM6WJMnfge7THzGOBgMcsq.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
minąłeś się z meritum.


@Nieprzyjazny_Ziemniak:

Zrozumiałem meritum tylko się z nim nie zgadzam. Co więcej - ten mem nie mówi o ocaleniu białej nacji tylko o tym, że bycie białym to nie jest nic złego. Nie musisz przepraszać za to, że kiedyś biali źle traktowali inne nacje.

Teraz mówi się o ocaleniu białej kultury, czy co odważniejsi - o konieczności stworzenia "białej ojczyzny", czy coś w ten deseń


A jutro będą
  • Odpowiedz