Wpis z mikrobloga

złożyłem nowego kompa, przełożyłem tylko dyski SSD i HDD, reszta nowa i od początku borykam się z problemem zwiech systemu, czasem pełnych, czasem mogę ruszać myszką tylko na kliknięcia i klawiaturę nie reaguje, po kilkunastu-kilkudziesięciu sekundach wraca do normy, a w trakcie samego problemu pokazuje mi w W10 zużycie dysku SSD na poziomie 100%, jednak nie pokazuje jakiegoś konkretnego procesu za to winnego- a same zwiechy dzieją się zarówno w trakcie grania, jak i przeglądania neta. przed zmianą kompa nie było żadnego problemu z tym SSD. na necie milion sposobów na rozwiązanie problemu, jednak żaden nie pomógł - wyłączony SysMain i kilka innych w usługach, w rejestrze też kilka rzeczy pozmieniane według poradników(np. MSI), wszystkie sterowniki najnowsze, zaktualizowany BIOS, nie pomaga nic. programy typu CrystalDisk czy HD Tune żadnych problemów z dyskiem nie wykazują. ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? w poniedziałek prawdopodobnie dam do serwisu, wykop ostatnia deska ratunku ( ͡° ʖ̯ ͡°) specyfikacja: ryzen 5 2600, msi b450-a pro, 16 gb ramu, gigabyte geforce gtx 1660
#hardware #serwispc #pc #komputery
  • 7
Może to się wydać dziwne, ale spróbuj przeinstalować sterowniki od dźwięku (najlepiej spróbować kilka wersji). Nie mam pojęcia jak to działa ale u mnie (płyta B350) to był właśnie problem, i w sumie to jest nadal po formatach. Po przeinstalowaniu sterowników i instalacji menedżera realteka problem znika. A wcześniej męczyłem się przez kilka tygodni, zwracałem ram, wymieniałem dyski i nic nie działało.

Inna sprawa, to sprawdź czy gdzieś coś nie robi zwarcia