Wpis z mikrobloga

1. Jaka najlepsza kierownica na pc? Słyszałem, że Logitech G29 jest dobra, warta swojej ceny?
2. Nigdy nie grałem w te gry F1, ale widzę, że F1 2018 jest na allegro za 80zł to bym kupił - jest tam jakiś tryb coop? Ostatnio z bratem przechodzimy gry we 2, np Far Cry 5, fajnie jakby w to F1 też była jakaś kariera gdzie można jeździć w 1 teamie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#f1 #f12018
  • 12
  • Odpowiedz
1. Jaka najlepsza kierownica na pc? Słyszałem, że Logitech G29 jest dobra, warta swojej ceny?


@jannajlepszy: Z pewnością nie jest to najlepsza kierownica na PC. Są kierownice, które są droższe niż nie jeden samochód na Polskich drogach... Raczej szukaj po przedziałach budżetu.
  • Odpowiedz
Ad 1. Pytasz o najlepszą, czy taką z niższej średniej półki?

Logitech G29 jest tanią, ekonomiczną kierownicą dla mało wymagających.
Thrustmaster w mojej ocenie zrobił lepszą robotę (Modele T300 czy T500RS-ten mam ja).

Jeżeli masz nieograniczony budżet to Fantec i pedały np Clubsport.
  • Odpowiedz
@jannajlepszy: Pierwsze przejazdy będą fajne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chyba, że masz doświadczenie z grami wyścigowymi na kierce.
Ja miałem i po przesiadce z F1 2014 na 2017 i przede wszystkim z archaicznej kierki Logitech Formula Vibration to nie umiałem skręcać, hamować, nic. A były mi znane rzeczy, które robić się powinno. Śmiesznie, bo niby potrafiłem robić trail braking, a na nowym sprzęcie blokowałem każde koło
  • Odpowiedz
@revlayup: Nigdy nie grałem w F1. W ogóle ostatnia moją grą okołowyścigową był NFS Carbon :D Ale teraz się zajawiłem f1 i jako że mam kompa niedawno kupionego z gtx 1080 a gram praktycznie tylko w csgo/fife to pomyślałem że fajnie byłoby się pościgać, bo gra wygląda ładnie.
  • Odpowiedz
@revlayup: Wszystko ma swoje plusy i minusy. Najważniejsze, żeby miała Force Feedback. Wiele ludzi upala na Logitech Momo (najtańsza, która się opłaca) i są zadowoleni. Driving Force GT w miarę solidna kierownica w dobrej cenie. Wiadomo, że G29 będzie od nich lepsze.
  • Odpowiedz
@jannajlepszy: To będziesz miał dobry trening przed czerwcem i F1 2019. W sumie to możesz mi napisać jak Logitech działa, bo mam T150. Pedały u ciebie na pewno będą lepsze, no i widzę, że są trzy oraz skrzynia, więc konkret.
Będziesz miał co robić, jeszcze jak ogarniesz ERS, paliwo, balans hamulców.

Swoją drogą, jestem ciekawy czy też uznasz, że obecne auta na początku są trudne. Ja wyczuwałem nową kierkę i
  • Odpowiedz
@MrDolar: no tak, Hori miała jakieś pierdziawki, a T150 potrafi nawet lekko dać po łapach i czucie jest super. Chciałbym kiedyś spróbować gdzieś takiego mega drogiego sprzętu jak ma Broadbent.
  • Odpowiedz
@revlayup: Miałem okazję grać na DFGT i Logitech G920 (czyli odpowiednik G29, tylko na Xboxa/PC). G920 wiadomo znacznie lepiej wykonana, lepsze materiały, ogólnie jakość. Jednym słowem zajebista. Ale byłbym zadowolony nawet z DFGT, bo też jest dobra i na pewno nie byłoby tak, że na G29/G920 nagle byś jeździł znacznie lepiej, bo lepsza kierownica (której brakuje jedynie łopatek, są takie przyciski, można dołożyć łopatki wydrukowane na drukarce 3d, za 20
  • Odpowiedz
@MrDolar: Na Logitech Formula Vibration też z tyłu był przyciski, zamiast łopatek, stąd wydaje mi się, że chyba wiem, jak może to działać, oczywiście lepiej wykonane. W zasadzie nie robiło to żadnej różnicy w porównaniu do łopatek. Oprócz tego, że łopatki są przyjemniejsze i czasem łatwiej sięgnąć którymś palcem, gdy trzeba zrobiś short shift.

Jeżeli nie ma input laga to lepsza kierka raczej prędkości nikomu nie doda. Raczej kwestia bajerów,
  • Odpowiedz