Wpis z mikrobloga

Być może będę musiał wynająć przestrzeń biurową dla 3-5 osób. Na początek 2-3 miesiące, docelowo może dłużej. Chodzi o #krakow

Ceny są trochę wyższe, niż się spodziewałem. Za 1000-1500zł chyba nic się nie znajdzie? Jakie są alternatywy? Wynajęcie pokoju lub kawalerki?

#coworking #freelance #pracbaza
  • 12
@Zileonka: pracowałem kiedyś w coworku, gdzie oprócz typowej przestrzeni coworkingowej były również wydzielone minipokoje. nie pamiętam jak to było kosztowo, ale wtedy masz jedną kwotę za wynajem powierzchni bez kosztów typu woda, prąd czy nawet internet itp. Ja bym szukał w coworkach i po prostu pisał maile do tych znalezionych
@crbman: tak chyba zrobię, ale tam, gdzie widzę ceny (większość nie ma cenników na stronie), to jest np. 2049zł netto, a ja chciałem tak do 2000 brutto. No, ale jak nie będzie wyjścia...
@Zileonka: a jeśli chodzi o cenniki to 2 sprawy. tam gdzie nie ma to serio warto napisać maila. sporo się można dowiedzieć, zwykle zaproszą na jakiś dzień próbny czy coś także warto. a druga sprawa, bardzo często takie coworki wolą mieć zaklepaną przestrzeń na jakiś czas nawet za mniejsze pieniądze niż się ogłaszają. także po prostu negocjuj
@crbman Na ulicy zacisze (to jest blisko GK) za miesiąc wynajmu placilismy 1000zł. Miejsca spokojnie było na 6-8 osób. Wątpię, by ceny poszły tam mocno w górę. Z wad - to kiepsko wyposażona, dzielona kuchnia i mocno średnia toaleta.
Nie pamiętam numeru, ale to ten sam budynek, w którym jest jakias przychodnia dla niepełnosprawnych dzieci.
@Zileonka: bez problemu da się znaleźć lokale usługowe z witryna nawet do 2000 brutto. A na pietrze to juz w ogole. Ogolnie lepiej wynająć mieszkanie/kawalerke niz biuro. Chyba ze macie branże b2b to coworking ma sens - mozecie poznac nowych ludzi, znalezc na miejscu klientow itp