Wpis z mikrobloga

TLDR: Wyszło długo, ale przeczytaj całość i wtedy proszę o kulturalną dyskusję.

Ostatnio postanowiliśmy obejrzeć #lost #zagubieni bo kiedyś to całkiem fajnie się oglądało gdy leciało na #tvp no i fajnie by było dowiedzieć się jak się skończyła historia. No i tak oglądając masowo odcinek za odcinkiem doznałem tak dogłębnie przeszywającej kującej myśli dzięki osobie jakim była w tym serialu Penelopa Wildmore
Co w niej takiego niesamowitego? Otóż Penny będąc córką jednego z najbogatszych ludzi w USA będąca piękną wykształconą kobietą, w jednym z odcinków odpowiedziała na pytanie swojego chłopaka (przyszłego męża) Desmonda:
D: Dlaczego ze mną jesteś? Nie mam ani pieniędzy ani pracy oraz wynajmuje okropne mieszkanie. Nie posiadam wielkich umiejętności dlaczego wybrałaś mnie gdy mogłabyś mieć każdego?
P: Bo jesteś dobrym człowiekiem i cię kocham...

Dlaczego to mną tak wstrząsnęło zapytacie??? Dlatego, że oglądając w swoim życiu ostatnio seriali na #hbogo czy #netflix W tym starym serialu to kobieta była cnotliwa, kilka lat bez przerwy próbowała odnaleźć swojego męża wydając fortunę bo odnaleźć jego który również ją kochał i dla jej ratowania ją opuścił. Nieprzypadkowe jest tutaj jej imię nawiązujące do żony Odyseusza z Odysei która czekała 40 lat na męża. Zdałem sobie również sprawę, że od dzieciństwa jako chłopak byłem faszerowany tym, że to mężczyzna zawsze musi się POŚWIĘCAĆ, być tym bohaterem który ZDOBYWA serca księżniczek poczynając od animacji Disneya po filmy z Bondem więc dodatkowo mnie zszokował, przykład poświęcenia dla mężczyzny ze strony kobiety. W dzisiejszych serialach widzę tylko same egoistyczne podejścia do związków, często jest promowane szybkie zaspokojenie swoich potrzeb i szukanie idealnego partnera który nie istnieje (i nigdy nie będzie istniał) zaś sam przyznam, że takie faszerowanie rozwaliło mój 3 letni związek ponieważ miałem w głowie, że stać mnie na dużo lepszą dziewczynę, co powoli jak trucizna wyniszczało mnie tak samo jak moją dziewczynę oglądanie na #instagram super bogatych i napakowanych ludzi gdzieś po drugiej stronie globu, albo wstawianie masowo coraz to bardziej nagich zdjęć tylko aby zaspokoić swoje ego i atencję. Od #rozowepsaki tez sie wymaga perfekcyjnych ciał i zawsze tylko główne role grają najpiękniejsze aktorki, nigdzie nie promuje się tych cnotliwych wartości którą jest po prostu miłość 2 osób np: bogata grubsza wierna kobieta z biednym troskliwym kochanym szanującym grubszym facetem (znacie takie przykłady???)

Nie zrozumcie mnie, że się użalam bo po prostu to zaakceptowałem. Piszę to raczej w formie otwarcia dyskusji nad problemem, nad tym ziarnem intercepcji która była siana od dziecka. Które być może są powodem bardzo wielu nieszczęść w relacjach/ambicjach czy nawet powodem do #samobojstwo
Mam nadzieję, że szambo nie wybije i życzę byście byli tylko szczęśliwsi zwłaszcza Polacy wobec siebie powinni być życzliwsi.
  • 1