Wpis z mikrobloga

Mirki nie polecam tankować na stacji benzynowej przy stacji paliw Carrefour w Czyżynach. Znajomy bierze większe ilości do maszyn budowlanych samochodów dostawczych i każdy z jego samochodów miał problemy po paliwie zatankowanym na tej stacji. Nawet koparka JCB nie chciała jechać. W211 wchodził w tryb awaryjny na wyższych obrotach gdzie na paliwie np z Orlenu nic się z samochodem nie działo.

#krakow #paliwo #stacjabenzynowa
  • 20
@rybeczka: no to równie dobrze może być coś nie tak ze zbiornikiem, albo obrotny pracownik (nawet nie wiesz jaką mają fantazję)
@raFFcio: jesteś w stanie określić średnie spalanie podczas jazdy po Krakowie? Prowadzę dziennik kosztów od lat, tankuje tylko na 2 stacjach i mam takie wahania gdzie litr to mały margines błędu.
@OrzechowyDzem: Wydaje mi się, że ponad oszczędności na paliwie ważniejsza jest jego jakość. Ja tankuję na Orlenie i tego się trzymam. Najczęściej jednej tylko stacji. Wtedy (prowadząc spis tankowań i przejechanych kilometrów) widać też czy coś się nie dzieje z samochodem.
@raFFcio: Jeśli jakość jest inna to oczywiście masz rację. Ja sądziłem, że różnica w cenie wynika z braku tej całej otoczki zbierania punktów, proponowania hotdoga, etc. Zatankuję na orlenie i porównam spalanie.
@OrzechowyDzem: słyszałem, że Shell na Czyżyńskim jest tani ale nie wiem czy rzeczywiście jest tanio i dobrze.
Sam tankuje na Lotosie na Nowohuckiej, najtaniej nie jest ale jakoś nie narzekam.
Na pewno nie polecam Orlenu na skrzyżowaniu Kuklińskiego z Nowohucką bo ceny tam mają zabójcze