Wpis z mikrobloga

Mireczki, czy ktoś z was ma jakieś doświadczenie z zabezpieczaniem ogródka przed wyłażeniem kota? Mam do zabezpieczenia niewielki ogórdek przy segmencie (~40m2) i zastanawiam się nad zamówieniem firmy która zabezpieczy mi ogródek (opcja drogo + plus nie wygląda to jakoś super), zamówieniem systemu oscillot (jeszcze drożej, trzeba zamówić to cudo z zagranicy + znaleźć kogoś kto mi go zamontuje, ale przynajmniej jakoś wygląda) albo spróbować wykminić coś po swojemu, najlepiej tak żeby było dobrze, szybko i tanio ;)

P.S. Błagam, bez gównoburzy na temat wypuszczania i niewypuszczania kotów

#koty #ogrodnictwo
  • 17
@robertx: przy wolierze nadal trzeba pilnować kota coby poza nią nie wyszedł, a mam w domu cwaną bestię którą ciężko upilnować przy otwieraniu/zamykaniu drzwi ;) zależy mi na dobrym zabezpieczeniu żeby móc korzystać z ogródka bez ciągłego zastanawiania się czy kot jest schowany w swoim pokoju, poza tym przy tak małej powierzchni nie chcę tracić miejsca - w domu jest Młody lvl 2 i chcę żeby miał jak najwięcej miejsca do
@powsinogaszszlaja: chyba nie odważyłabym się założyć czegoś takiego kotu :/ poza tym mam wąski i długi ogród, obroża mogłaby łapać zbyt często sygnał z pastucha, a nie chcę jej ograniczać przestrzeni w ogrodzie. > nophp

@nophp: Szanse są, tak samo jak szanse że zwieje z domu - zdarzyło się jej już dwa razy ;) Ale chcę je zminimalizować
@Guta: trudny temat, z jednej strony są te elektryczne obroże, ale raz że nie wiem na ile skuteczne, a dwa nie założyłbym tego swojemu kotu. Oscillot wygląda spoko, poszukaj w necie czy się sprawdza, bo materiały reklamowe jedno, a wszyscy znamy niesamowite skille tych futrzaków xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Guta: o ile masz zacięcie masterkowicza to tu jest Diy oscillot system
https://youtu.be/aAC_JTdsTCw

Z innych rozwiązań, to w ogródku pobliskiego domu widziałam taki myk - do szczytu ogrodzenia przypieto skierowane do wewnątrz ogródka patyki a między nimi rozciagnieto siatkę. Coś takiego jak na tym obrazku, tylko jest siatka a nie drut kolczasty. Czy działa, nie wiem xD
Pobierz
źródło: comment_AsUP1VGJdWvi7vRUOLs33lgFrjRThxqJ.jpg
@Guta: Jakoś nie przekonują mnie te obrotówki. Nie chce mi się wierzyć, żeby sprytny kot nie wymyślił czegoś, żeby obejść ten system ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) ale może się mylę...