Wpis z mikrobloga

Mirki, co z polskiego rapu jest warte odkrycia? Przesłuchałem najnowszą płytę Problemu i jest całkiem fajna, dobrze wchodzi też Gruby Mielzky. Jestem też cichym fanem Golina i jego tekstów. Co jeszcze możecie mi polecić z nowszych rzeczy?

#rap #polskirap #muzyka
  • 17
  • Odpowiedz
@jj-rydzyk: Z doskoku raczej - znam głównie stare dobre klasyki i to co się przewija w mainstreamie. I bardzo nie lubię auto-tuna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@drhab: Oskar na nowej płycie sporo na auto-tunie leci xd Ale skoro nie lubisz to KPSN na pewno jest warty sprawdzenia, może Avi & Louis Villain? Pierwsze kawałki Aviego, przed płytą były lepsze, ale te na płycie "Zbiór pieśni sycilijskych też są spoko.

Edit: jak szanujesz lekkie kręcenie beki to RAU też jest niezły (i robi dobre bity)
  • Odpowiedz
@jj-rydzyk: W porównaniu do tych śpiewaków co ich poleciłeś to Oskar z delikatną obróbką barwy głosu w tych 2 czy 3 kawłkach obok auto-tuna nie stał nawet XD Swoją drogą, sprawdziłem pobieżnie tego Don Poldona i Scheftera i z rapem to mają tyle wspólnego, że czasem rymu użyją, zwykły pop który autotunem wręcz gwałci uszy, wyją jak krowy idące na rzeź. Mixtape reprezentantów Krakowa wpadł mi na słuchawki już wcześniej,
  • Odpowiedz
@jj-rydzyk: ooo widzisz, ten kawałeczek co dałeś to jak najbardziej na + to duży. No właśnie kluczem w tym Ćpaj Stajl jest to słowo "trochę" jak i po prostu fakt, że do konwencji tej produkcji różnorodność jaka się tam znajduje pasuje w 100%. Teraz większość młodych leci na tym auot-tunie w praktycznie każdym swoim kawałku i to strasznie nachalnie. Przypuszczam,że jest to spowodowane modą, przeświadczeniem, że inaczej się nie wybiją.
  • Odpowiedz
@ocb-acab:

Przypuszczam,że jest to spowodowane modą, przeświadczeniem, że inaczej się nie wybiją.

to tak jak mówienie, że w rocku się gitar elektrycznych używało bo taka moda xD Z autotunem można robić super rzeczy, artystom i ludziom podoba się jak brzmi i tyle.

Tylko czy osoby pragnące być nazywane artystami powinny płynąć z modą i wpasowywać się
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz: Porównujesz gitarę elektryczną , czyli instrument jeszcze trudniejszy niż gitara klasyczna, do auto-tuna dzięki któremu ludzie, którzy nie potrafią śpiewać czeszą kasę na dzieciakach, gratuluje poczucia humoru. O gustach się nie dyskutuje, skoro się ludziom podoba, niech słuchają, ale jeżeli ktoś tworzy coś, bo ludziom się to podoba i to się sprzeda, to jest to wtedy zwykły populizm, a nie sztuka. A 20 lat temu, to takie wycie było
  • Odpowiedz
@ocb-acab:

Porównujesz gitarę elektryczną , czyli instrument jeszcze trudniejszy niż gitara klasyczna

tak, autotune jest easy to use, hard to master i wystarczy porównać to co robią niektóre polskie raperzyny z travisem scottem chociażby żeby zauważyć różnicę

do auto-tuna dzięki któremu ludzie, którzy nie potrafią śpiewać czeszą kasę
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz: Człowieku , mówimy o Polsce, i to co robili DJ w stanach jako zalążki rapu w latach 80 ni #!$%@? się nie ma do tego, że 20 lat temu w POLSCE byś za wycie jak np. Bedoes DOSTAŁ W RYJ jakbyś chciał wmówić chłopakom pod blokiem, że to rap, chcesz z tym dyskutować ? Kilka lat później Mezy i Donie i za zwykłe śpiewanie byli gonieni w #!$%@?, ale
  • Odpowiedz
@ocb-acab:

i to co robili DJ w stanach jako zalążki rapu w latach 80 ni #!$%@? się nie ma do tego

jak nie, jak polskie chłopaki to kopiują tylko

Bedoes DOSTAŁ W RYJ jakbyś chciał wmówić chłopakom pod blokiem, że
  • Odpowiedz
@ocb-acab: Śliwa i Bezimienni z OSTRym super. Kasia Mos rzezywiście daje radę, dzięki!
@jj-rydzyk: Shafter jest specyficzny i nie do końca mój styl, ale jakoś nie mogłem przestać słuchać. Dobrze płynie
  • Odpowiedz