Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
#paypal #revolut
Da się w jakiś sposób przelać pieniądze na PayPal w innej walucie niż zł? Wygodnie się tym płaci ale kursy walutowe to tragedia, na Revolucie można wymienić kasę dużo lepiej, a PayPal z jakiegoś powodu przyjmuje tylko PLN, mimo że mam nawet teraz sporo USD i EURO na koncie... Da się to jakoś obejść? Zresztą z wypłatami jest to samo, jeżeli chciałbym kasę z PP na konto w banku to wszystko przeliczą mi po ich kursie na PLN i dopiero wtedy wypłacą...
ZMMN - #paypal #revolut
Da się w jakiś sposób przelać pieniądze na PayPal w innej wal...

źródło: comment_kq4L0fpTi8UnfeaCBVit61uzWRsceS0V.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ZMMN: Myślę, że tak skoro "zwyczajne" karty kont walutowych działają z PP. Tylko musisz najpierw ustawić w opcjach PP przy tej karcie, żeby rozliczało w walucie wystawcy karty i każdorazowo przewalutować w Revolucie, żeby PP nie robił przewalutowania po swoim kursie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZMMN: teraz Ci tego nie pokaże, ale podczas dokonywania płatności na pp masz tam opcje płatności i wybierasz że po kursie wystawcy karty
  • Odpowiedz
@Max3nium: O i o to mi chodziło ^^ Dziękować. A wiesz może czy w aplikacji Revo muszę zmieniać główną walute konta za każdym razem? Dajmy na to że mam aktualnie 3 konta w 3 walutach, mam 50zł i 50$ i 50Euro. Podstawowe mam ustawione w zł bo najczęściej korzystam. I robię zakupy np za 10$ gdzieś w necie. Jest to wszystko na tyle mądre żeby samo ściągnąć z salda $
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZMMN: z tego co wiem to sam wybiera walutę w zależności jakiej waluty od niego zażąda system. Sam jednak nie miałem sytuacji by to potwierdzić
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZMMN: tylko uważaj. Te opcje gdzie wybiera się po kursie wystawcy karty nie są jakoś dobrze widoczne, bo z tego co pamiętam jest to mniejsza czcionką ujęte, niedaleko klawisza "zapłać". Celowo, bo PayPal oczywiscie zarabia na przeliczaniu po wlasnym kursie. Sprawdź sam, nic się nie stanie jak anulujesz.
  • Odpowiedz
@Max3nium: No więc tak, z ciekawości kupiłem kabel za 5$ żeby ztestować XD Na rewo zmieniłem sobie idealnie 4.99$, i na wszelki wypadek ustawiłem $ jako walutę główną, to tam jedno przesunięcie palcem jest więc nic wielkiego. No i przy płaceniu PayPal chciał ściągnąć 20zł i przeliczyć po swoim kursie( ͡° ͜ʖ ͡°) I faktycznie średnio widoczna była ta opcja zmiany, nawet wyświetliło się jakieś ostrzeżenie
  • Odpowiedz
Bez zmiany też będzie działało. Bez przewalutowania również.
Można na stałe włączyć:
- zaloguj się na konto PayPal.
- kliknij w link: https://www.paypal.com/pl/cgi-bin/webscr?cmd=_profile-merchant-pull-funding&buyer_hub
- potem w "Opcje przeliczania" przy karcie revolut
- i zaznacz opcję "Proszę obciążyć mój rachunek w walucie wykazanej na fakturze wystawionej przez sprzedającego."
- "Prześlij" i od tej pory z karty będzie ściągane w takiej walucie w jakiej sprzedający wystawia rachunek ...
  • Odpowiedz